Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marek Jurek może powalczyć o prezydenturę

0
Podziel się

Szef Prawicy Rzeczypospolitej nie podjął jednak jeszcze decyzji w tej sprawie.

Marek Jurek może powalczyć o prezydenturę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhWFmqJ

_ - Jestem gotów do startu w wyborach prezydenckich, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła _ - zapowiedział przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.
_ _

_ - Mam świadomość, że decyzję w tej sprawie trzeba podjąć w bliskim czasie, ale zostawiłem sobie jeszcze czas na rozmowy ze środowiskami społecznymi i politycznymi, które chcą przedstawić swoje poglądy w tej sprawie i chcą poprzeć moją kandydaturę ale też z takimi, które być może mają innych kandydatów _ - wyjaśnił lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Obradująca w sobotę w Krakowie Rada Naczelna Prawicy Rzeczypospolitej wystosowała apel _ do wszystkich środowisk społecznych i osób pragnących naprawy polskiego życia publicznego i odbudowy ideowej prawicy _ o poparcie kandydatury Marka Jurka w nadchodzących wyborach prezydenckich.

bEhWFmqL

Według Jurka może się okazać, że premier Donald Tusk ogłosi swój start w wyborach prezydenckich w późniejszym czasie; a na razie się z tym wstrzymał, bo znajduje się w niekomfortowej sytuacji. _ _

_ - Premier Tusk nie chce być kandydatem na prezydenta wtedy, gdy jego bliscy współpracownicy będą przesłuchiwani w komisji śledczej _ - wyjaśnił przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej.

Lider PR zauważył też, że PiS, jako główna siła opozycyjna nie podjęła próby odwołania Donalda Tuska ze stanowiska po ujawnieniu tzw. afery hazardowej. _ _

_ - Wolała mieć jako głównego przeciwnika politycznego niewiarygodnego premiera. Wolała grillować niewiarygodnego premiera na wolnym ogniu komisji śledczej, zamiast walczyć o dobry rząd dla Polski _ - powiedział Jurek.

bEhWFmqR

Jurek zaznaczył, że jest gotów do startu w wyborach prezydenckich biorąc pod uwagę także fakt, że najprawdopodobniej będzie to oznaczało walkę wyborczą z Lechem Kaczyńskim.

_ - Prezydent dziś chce być dosyć nieokreślonym prezydentem wszystkich, natomiast swoich wyborców w wielu sprawach zawiódł i tutaj po prostu potrzebna jest zmiana _ - ocenił szef Prawicy Rzeczypospolitej.

Skrytykował m.in. wypowiedź prezydenta Kaczyńskiego w Davos na temat możliwości wprowadzenia w Polsce waluty euro w 2015 roku.

_ - Jeżeli będę kandydował w wyborach na urząd prezydenta RP, jeżeli wygram wybory, to złotówka przez najbliższe 5 lat będzie bezpieczna _ - zadeklarował Marek Jurek.

bEhWFmqS
bEhWFmrm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)