Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marszałek Senatu jedzie do Moskwy

0
Podziel się:

Na pierwszym polsko-rosyjskim Forum Regionów rozmawiać będzie o współpracy samorządów.

Marszałek Senatu jedzie do Moskwy
(Slavek/CC/Flickr)
bFeAEPud

Marszałek SenatuBogdan Borusewiczudaje się do Moskwy, gdzie, razem z marszałkami województw, weźmie udział w Forum Regionów. Spotka się także z przewodniczącym wyższej izby rosyjskiego parlamentu Siergiejem Mironowem.

Jak poinformowało PAP Biuro Prasowe Senatu, w obradach Forum Regionów Polska-Rosja będą uczestniczyć również ministrowie rozwoju regionalnego z obu krajów:Elżbieta Bieńkowskai Wiktor Basargin. Wezmą w nim udział też wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Piotr Stachańczyk.

Podczas Forum przedstawiciele rządu i samorządu z Polski i Rosji poinformują się wzajemnie o celach polityki regionalnej i o roli samorządów, omówią także możliwe formy współpracy. _ - Dla dobrych stosunków między Polską a Rosją konieczna jest współpraca samorządów na wszystkich szczeblach. Mamy nadzieję, że Forum będzie impulsem do ożywienia, a także nawiązania nowych kontaktów _ - powiedział Zdzisław Iwanicki, wicedyrektor gabinetu marszałka Senatu.
* Gminy na minusie. Dochody spadają, długi rosną
* MSWiA ograniczy władzę samorządów?
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bFeAEPuf

Forum Regionów Polski i Rosji odbędzie się po raz pierwszy. Jego pomysłodawcami są Borusewicz i Mironow. Inicjatywie patronują Senat i Rada Federacji (izba wyższa rosyjskiego parlamentu - PAP).

Dotychczas jedenaście spośród szesnastu polskich województw zawarło dwustronne porozumienia o współpracy w różnych dziedzinach z 21 regionami i ponad 50 miastami rosyjskimi.

bFeAEPuG
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)