Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mazowiecki: Udział w wyborach to obowiązek obywatelski

0
Podziel się:

Były premier głosował na warszawskim Mokotowie.

Mazowiecki: Udział w wyborach to obowiązek obywatelski
(PAP/Tomasz Gzell)

- _ Mam nadzieję, że wielu ludzi to rozumie _ - powiedział Tadeusz Mazowiecki. Były premier głosował na warszawskim Mokotowie.

_ - Zachęcam wszystkich, żeby poszli do głosowania _ - mówił dziennikarzom po oddaniu głosu. _ Uważam, że to jest bardzo ważne i nie należy sobie tego lekceważyć _ - zaznaczył.

_ - Jesteśmy w UE i chcemy wpływać na nią, kształtować ją, współdecydować o niej. W związku z tym trzeba głosować, aby ludzie wybrani do PE mieli poczucie, że inni za nimi stoją, że inni ich wybrali _ - ocenił były premier.

Jak podkreślił, _ wiele lat marzyliśmy, żebyśmy byli w strukturach Unii Europejskiej, no i stało się. Trzeba więc być w nich, to znaczy brać udział w takich sprawach jak wybór posłów do europarlamentu _.

Pytany o swoje przewidywania co do frekwencji wyborczej odpowiedział, że ma nadzieję, iż nie będzie źle. _ Mam nadzieję, że pójdą Polacy świadomi do urn i bardzo bym tego chciał _ - zaznaczył.

Mazowiecki dodał, że po głosowaniu weźmie udział w mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich, z udziałem episkopatu Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)