Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mazur
10.06.2007 17:25

Mazur jako agent SB i UOP był informatorem Bieszyńskiego

Edward Mazur, podejrzany o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały, jako wieloletni agent SB, a potem UOP, był informatorem płk. Ryszarda Bieszyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Momot / PAP)

Edward Mazur, podejrzany o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały, jako wieloletni agent SB, a potem UOP, był informatorem płk. Ryszarda Bieszyńskiego - podał "Wprost".

Bieszyński był głównym świadkiem obrony przed amerykańskim sądem w postępowaniu w sprawie ekstradycji Mazura do Polski.

Bieszyński był szefem departamentu postępowań karnych w UOP, a od 2002 r. w ABW prowadził sprawę zabójstwa Papały. Przed sądem w Chicago zeznał, że Mazur jest niewinny. Dodał, że zdaje sobie sprawę "z ryzyka dla siebie" z powodu zeznawania w procesie Mazura, ponieważ "żyje w Polsce".

Mówił także, że swą opinię opiera na dokumentach sprawy, które przejrzał, oraz własnych doświadczeniach ze śledztwa. Sugerował, że zgromadzone przeciw Mazurowi dowody są bez wartości, i że władze RP chcą obciążyć go winą za niepopełnione przestępstwo.

Mówił też, że koronny świadek oskarżenia gangster Artur Zirajewski, który zeznał, że Mazur oferował 40 tys. dolarów za zabójstwo Papały, jest zupełnie niewiarygodny.

Media podawały - co potwierdził b. rzecznik prasowy policji Paweł Biedziak - że Bieszyński "wrabiał wdowę po Papale w zabójstwo męża".

Zdaniem prasy, to właśnie Bieszyński w 2004 roku umożliwił ucieczkę Mazura z Polski.

Tagi: mazur, bieszyński, papała, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz