Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
merkel
08.03.2008 15:12

Merkel: Nie zapomnę o Putinie

Będziemy się spotykać, jednak moim partnerem do rozmów będzie nowy człowiek - mówi kanclerz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

ac">fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/merkel;odwiedzila;putina,galeria,765,0.html)Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że jest gotowa do dialogu z nowym prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, jednak nie zamierza zapominać również o jego poprzedniku Władimirze Putinie.

Merkel mówiła o tym po rozmowach z Putinem w jego rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Pani kanclerz podkreśliła, że chce podtrzymać dobre stosunki z dotychczasowym gospodarzem Kremla. - _ Będziemy się spotykać, jednak moim partnerem do rozmów będzie nowy człowiek _ - powiedziała.

Merkel oświadczyła też, że Niemcy liczą na to, iż już podczas najbliższego szczytu Rosja-Unia Europejska uda się osiągnąć postęp w sprawie nowego porozumienia Rosja-UE. - _ Z zadowoleniem przyjmiemy podpisanie nowego porozumienia o partnerstwie i współpracy _ - stwierdziła Merkel.

Niemiecka kanclerz zauważyła, że symptomy poprawy sytuacji już są, a jako przykład wymieniła postęp w sprawie rozwiązywania problemu eksportu polskiego mięsa do Rosji.

Natomiast Putin zapowiedział, że jego kraj twardo zamierza kontynuować budowę magistrali gazowej Nord Stream (Gazociąg Północny) po dnie Morza Bałtyckiego.

_ - Twardo zamierzamy kontynuować wspólną budowę gazociągu Nord Stream zgodnie z planami i harmonogramem prac _ - oświadczył Putin po spotkaniu z Merkel.

Gospodarz Kremla podkreślił, że rosyjsko-niemiecka współpraca w sferze energetyki stanowi gwarancję niezawodnego zaopatrzenia całej Europy w nośniki energii.

Putin ostrzegł też zagranicznych partnerów, że z jego następcą Dmitrijem Miedwiediewem nie będzie im łatwiej pracować. Zapowiedział, że Miedwiediew będzie aktywnie bronić interesów Moskwy na arenie międzynarodowej.

Tagi: merkel, miedwiediew, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz