Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pe
23.10.2009 11:39

Miasta walczą o drugie biuro PE w Polsce

Do 3 listopada polscy europosłowie lub władze miast mogą zgłaszać kandydatury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xaf/CC/Flickr)

Do 3 listopada polscy europosłowie lub władze miast mogą zgłaszać kandydatury na lokalizację drugiego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Wniosek z oficjalnym zgłoszeniem musi złożyć przynajmniej jeden eurodeputowany lub władze chętnego do przyjęcia biura PE miasta.

Kandydatury będą rozpatrywane przez niezależne jury powołane przez przewodniczącego PE Jerzego Buzka. - Następnie _ po przedłożeniu oceny merytorycznej kandydatur przez jury, przewodniczący Buzek zwróci się do europosłów o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru _ - wynika z informacji o procedurze, którą przyjęli ją na wspólnym spotkaniu tzw. Koła Polskiego w Strasburgu przewodniczący polskich delegacji: Jacek Saryusz-Wolski z PO, Ryszard Legutko z PiSi Bogusław Liberadzki z SLD.

Decyzję, że w Polsce powstanie drugie po Warszawie Biuro Informacyjne PE podjęło prezydium PE. Musi ją jeszcze zaaprobować Konferencja Przewodniczących grup politycznych.Dotychczas posłowie z przynajmniej 11 miast (Toruń, Lublin, Rzeszów, Łódź, Poznań, Białystok, Gdańsk, Szczecin, Kraków, Katowice i Wrocław) deklarowali, że to właśnie w ich mieście powinno znalazło się drugie Biuro PE.

Jeśli polscy posłowie szybko dokonają wyboru, nowe Biuro PE mogłoby rozpocząć prace jeszcze w przyszłym roku albo w 2011.

Chodzi tak naprawdę o regionalny oddział warszawskiego Biura Informacyjnego PE, który będzie zatrudniać do czterech osób. Biura PE w krajach członkowskich zajmują się promocją, służą pomocą dziennikarzom, organizują panele dyskusyjne i konferencje z udziałem eurodeputowanych, publikują materiały informacyjne o PE i Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: pe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz