Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
minister
08.01.2009 11:55

Michał Boni zostanie ministrem bez teki

Szef doradców premiera Donalda Tuska zastąpi na stanowisku Zbigniewa Derdziuka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Michał Boni, szef doradców premieraDonalda Tuskazostanie w rządzie tzw. ministrem bez teki. Zastąpi Zbigniewa Derdziuka.

Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło, że Kancelaria Premiera zwróciła się już do prezydenta o odwołanie Derdziuka i powołanie w to miejsce Boniego. Trwają teraz ustalenia co do terminu; niewykluczone, że nastąpi to już w przyszłym tygodniu.

O tym, że Zbigniew Derdziuk, odpowiedzialny za koordynację prac legislacyjnych, odejdzie z Kancelarii Premiera poinformował jeszcze w grudniu Donald Tusk. Szef rządu tłumaczył, że Derdziuk, gdy podejmował pracę, zastrzegł, iż będzie to na rok.

Tusk zasugerował wówczas, że Derdziuka mógłby zastąpić szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek. _ - Derdziuk przygotował wychowanka, wychowanka to może źle powiedziane, ale przez rok pracowali razem z prezesem Rządowego Centrum Legislacji panem Maciejem Berkiem. Udało nam się zbudować bardzo sprawne centrum legislacyjne w rządzie i to było zadanie kluczowe. Pan Derdziuk uprzedzał, że chętnie pomoże, ale czasowo _ - mówił wówczas szef rządu.

Jak powiedział jeden ze współpracowników premiera, rzeczywiście część obowiązków Derdziuka przejmie Berek, a część - Michał Boni, który wejdzie do rządu na miejsce Derdziuka.

Boni, minister pracy i polityki socjalnej w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, był jednym z twórców programu wyborczego Platformy, miał zostać ministrem pracy w rządzie Tuska. Jednak po tym jak Boni przyznał się do podpisania w 1985 roku pod groźbą szantażu deklaracji współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa minister pracy zostałaJolanta Fedakz PSL-u, a Boni - szefem zespołu doradców strategicznych Tuska.

Boni jest jednym z autorów programu _ Solidarność pokoleń 50+ _, który ma pomóc osobom po 50. roku życia w powrocie na rynek pracy.

Tagi: minister, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz