Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bush
06.07.2008 13:39

Miedwiediew chce mówić z Bushem o tarczy

Szczyt G-8 zapowiada się bardzo interesująco.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nie tylko głód, choroby, wysokie ceny żywności będą tematami szczytu. Rosyjski prezydent zamierza przedstawić amerykańskiemu swoje zastrzeżenia do tarczy antyrakietowej.

Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko powiedział, że Dmitrij Miedwiediew chce poruszyć temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej w poniedziałkowych rozmowach z prezydentem Georgem W. Bushem.

Powiadomiła o tym w niedzielę agencja ITAR-TASS.

Mówiąc o relacjach Rosji z Ameryką Prichodźko wymienił kwestie, które uznał za rozbieżne między nimi. Wyliczając w tym kontekście tarczę, oskarżył administrację USA, że nie bierze pod uwagę zastrzeżeń wobec planów jej umieszczenia w Europie Środkowo- Wschodniej przedstawionych Bushowi podczas jego wizyty w Rosji w kwietniu.

- _ Liczymy na to, że spotkanie w Tokio będzie dodatkowym impulsem dla amerykańskich rozmówców, by zaktywizować pracę nad realnym, a nie propagandowym uwzględnieniem naszych niepokojów _ - dodał Prichodźko.

Zapowiedział też, że rosyjski prezydent opowie podczas rozmów w Japonii - _ bardziej szczegółowo _ o idei nowego europejskiego paktu na rzecz bezpieczeństwa.

Podczas niedawnej wizyty w Niemczech Miedwiediew przedstawił propozycję paktu, który miałby objąć przestrzeń _ od Vancouveru do Władywostoku _ i opierać się na zasadach Karty Narodów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: bush, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz