Notowania

Miedwiediew chce zbliżenia Rosjan i Polaków

Oświadczył, że tragedia katyńska to zbrodnia Józefa Stalina i jego pomagierów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CIR /Grzegorz Rogiński)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział się za zbliżeniem Rosjan i Polaków.Oświadczył również, że tragedia katyńska to zbrodnia Józefa Stalina i jego pomagierów.

Gospodarz Kremla uczynił to przed odlotem z Krakowa w wypowiedzi dla rosyjskich stacji telewizyjnych Kanał 1, Rossija i NTV.

Miedwiediew podkreślił, że _ tragedia, która wydarzyła się pod Smoleńskiem, nie pozostawiła nikogo obojętnym _. _ Jest jasne, że dla Polski i Polaków jest to tragedia narodowa. Również w naszym kraju wywołała ona najboleśniejsze emocje _ - oznajmił.

_ - Właśnie dlatego ogłosiliśmy żałobę narodową. I właśnie dlatego uznałem za słuszne, by być tutaj dzisiaj i odprowadzić w ostatnią drogę prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię _ - dodał.

Rosyjski prezydent zauważył, że _ tragedie zawsze wyrządzają ból, a straty, które pociągają za sobą, są niepowetowane _. _ - Dla stosunków polsko-rosyjskich jest to temat szczególny _ - powiedział.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**Miedwiediew oznajmił, że _ tragedie mogą wywoływać ciężkie emocje, jednak często zbliżają _. _ - Uważam, że to jest właśnie to, co jest potrzebne mieszkańcom naszego kraju i Polakom _ - zaznaczył.

Prezydent Rosji wskazał, że w historii relacji między dwoma krajami były różne okresy.

_ - Również ostatni okres nie był najprostszy. W obliczu tak ciężkich strat myślę, że są wszelkie podstawy, by sądzić, iż możemy przedsięwziąć poważne wysiłki dla zbliżenia naszych krajów; dla tego, aby nasze narody słuchały i słyszały się lepiej; dla tego, byśmy rozwijali pełnowartościowe, przyjacielskie stosunki, wzajemnie korzystne relacje gospodarcze _ - oświadczył. _ Pamiętając również o historii i znajdując rozwiązania najtrudniejszych problemów _ - dodał Miedwiediew.

Gospodarz Kremla skonstatował, że _ jednym z takich tematów jest tragedia katyńska, choć z rosyjskiej strony oceny zostały dane już dawno _. _ Katyńska tragedia - to zbrodnia Stalina i jego pomagierów. Trzeba zapewne przeprowadzić dodatkowe badania. Niemniej stanowisko państwa rosyjskiego zostało już dawno sformułowane i jest niezmienne _ - podkreślił.

_ - Dlatego przyjeżdżając tutaj i odprowadzając prezydenta, w pewnym sensie czynimy krok w przyszłość _ - podsumował Miedwiediew.

* [ **Komorowski pojedzie do Moskwy** ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;pojedzie;do;moskwy,41,0,611369.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz