Notowania

miedwiediew
23.11.2009 15:09

Miedwiediew chce zwolnić NGO z podatków

Chodzi o organizacje pozarządowe, które zajmują się pomocą dla najuboższych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przesłał do Dumy Państwowej projekt ustawy o ulgach dla organizacji pozarządowych, pomagających najsłabszym warstwom społeczeństwa.

Prezydent oświadczył też, że organizacje takie mogą liczyć na pomoc państwa - finansową, majątkową i konsultacyjną.

Miedwiediew mówił o tym, podejmując na Kremlu członków prezydenckiej Rady ds. wspierania rozwoju instytucji społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka.

Prezydent wyjaśnił, że celem jego inicjatywy jest ułatwienie działalności tych NGO, które prowadzą działalność dobroczynną oraz pomagają sierotom, chorym, inwalidom i osobom starszym. Organizacje takie zostaną zwolnione z podatków.

Miedwiediew zapowiedział, że z podatku zwolnione zostaną także granty na programy ochrony zdrowia oraz rozwoju kultury fizycznej i sportu masowego.

Wśród głównych tematów spotkania prezydenta z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego były też problemy przestrzegania praw człowieka, w tym dzieci, walka z korupcją, a także sytuacja w sądownictwie, milicji i armii.

Miedwiediew zaapelował do przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego o wsparcie jego wysiłków w przeciwdziałaniu korupcji. - _ Jest jeszcze wiele do zrobienia w tej dziedzinie _ - oświadczył. Zdaniem prezydenta, urzędnicy państwowi i obrońcy praw człowieka powinni współpracować w walce z korupcją.

Przewodnicząca Rady Ełła Pamfiłowa zadeklarowała, że organizacje pozarządowe gotowe są włączyć się do tego dzieła. Przestrzegła jednak przed przekształcaniem walki z korupcją w kolejną kampanię.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Miedwiediew i Putin ostrzegają swoich towarzyszy ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;i;putin;ostrzegaja;swoich;towarzyszy,7,0,559623.html )
Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz