Notowania

miedwiediew
03.06.2008 17:20

Miedwiediew tłumaczy dlaczego wysłał wojsko

Prezydenci Rosji i Gruzji rozmawiali o sytuacji w Abchazji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew rozmawiał z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim o wysłaniu przez Moskwę do Abchazji oddziału rosyjskich wojsk kolejowych.

- _ W trakcie rozmowy poruszono kwestię rosyjskiej pomocy w odbudowie linii kolejowych w Abchazji i wysłania w tym celu pododdziału wojsk kolejowych Federacji Rosyjskiej. Podano konieczne wyjaśnienia na ten temat _ - poinformowała służba prasowa Kremla, dodając, że inicjatorem rozmowy telefonicznej była strona gruzińska.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Zjednoczony Ruch Narodowy wygrywa wybory w Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/zjednoczony;ruch;narodowy;wygrywa;wybory;w;gruzji,106,0,343914.html )
* [ Gruzja: Opozycja zbojkotuje nowy parlament ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;opozycja;zbojkotuje;nowy;parlament,204,0,344268.html )
* [ Gruzja: Bójki i awantury na wyborach ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;bojki;i;awantury;na;wyborach,7,0,343815.html )

Oddział rosyjskich wojsk kolejowych rozpoczął odbudowę linii kolejowej w Abchazji. Około 400 żołnierzy ma odbudować 54-kilometrowy odcinek torów.

Minister spraw zagranicznych separatystycznej Abchazji Siergiej Szamba poinformował, że Moskwa wysłała ok. 400 żołnierzy wojsk kolejowych do prac przy odcinku torów łączących stolicę regionu - Suchumi - z rosyjskim Soczi.

Jak tłumaczą władze abchaskie, drogą kolejową transportowane będą materiały budowlane przed zimowymi igrzyskami w Soczi w 2014 roku.

Podana w sobotę informacja rosyjskiego ministerstwa obrony o wysłaniu do Abchazji wojsk kolejowych spotkała się z protestem strony gruzińskiej, uważającej to posunięcie za _ agresywne _. Wiceminister spraw zagranicznych Grigol Waszadze ocenił wtedy, że jest _ to kolejny agresywny krok Rosji wymierzony w integralność terytorialną Gruzji _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Gruzja szykuje się na wybory ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;szykuje;sie;na;wybory,8,0,343048.html )
* [ Unia chce rozwiązać kryzys wokół Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/unia;chce;rozwiazac;kryzys;wokol;gruzji,14,0,341006.html )

Prezydenci Rosji i Gruzji postanowili, że konkretne kwestie dotyczące współpracy rosyjsko-gruzińskiej zostaną omówione w trakcie dwustronnego spotkania w Petersburgu podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego i nieformalnego szczytu Wspólnoty Niepodległych Państw 6-7 czerwca.

Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz