Notowania

miedwiediew
28.11.2008 16:40

Miedwiediew: Wróciliśmy do Ameryki Łacińskiej

Dmitrij Miedwiediew odwiedził Brazylię, Peru, Wenezuelę i Kubę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji zakończył wizytą w Hawanie tygodniową podróż po państwach Ameryki Łacińskiej. Dmitrij Miedwiediew odwiedził Brazylię, Peru, Wenezuelę i Kubę.

Rosyjski prezydent określił swoją wizytę za oceanem, poważną, geopolityczną decyzją. Dodał, że Moskwa znalazła się _ z powrotem _ w Ameryce Łacińskiej. Jednocześnie wyraził zadowolenie z powodu wycofania się Stanów Zjednoczonych z postulatu objęcia Gruzji i Ukrainy Planem na Rzecz Członkostwa w NATO.

Portal internetowy Gazeta.ru pisze, że w ostatnich latach Rosja tylko symbolicznie była obecna w Ameryce Łacińskiej. Teraz ma to się zmienić, bowiem Moskwa zamierza rzucić wyzwanie Stanom Zjednoczonym i Chinom w walce o tamtejsze rynki.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bush spotka się z Miedwiediewem w Peru? ]( http://news.money.pl/artykul/bush;spotka;sie;z;miedwiediewem;w;peru,151,0,386455.html )
* [ Miedwiediew odwiedzi Castro. Raula Castro ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;odwiedzi;castro;raula;castro,253,0,385277.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Rosyjski politolog Emil Dabagian zwraca uwagę, że wizyta Miedwiediewa w Ameryce Łacińskiej jest - z jednej strony - demonstracją rosyjskich wpływów _ pod nosem Stanów Zjednoczonych _, z drugiej - Rosja coraz bardziej akcentuje konieczność poszerzania współpracy gospodarczej z państwami tego regionu.

Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz