Notowania

bakijew
16.04.2010 08:21

Miedwiediew zadowolony z wydarzeń w Kirgistanie

Odsunięty od władzy prezydent wyjechał z kraju. Udał się do Kazachstanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dmitrij Miedwiediew uważa, że dzięki _ wysiłkom wszystkich zainteresowanych stron _ w Kirgistanie udało się uniknąć _ negatywnego scenariusza _.

W czwartek odsunięty od władzy przez opozycję prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew (na zdjęciu) opuścił kraj i wyjechał do Kazachstanu. Wyjazd Bakijewa uzgodnili prezydenci USA, Rosji i Kazachstanu - Barack Obama, Dmitrij Miedwiediew i Nursułtan Nazarbajew. Przed odlotem ze swego kraju Bakijew złożył pisemną rezygnację ze stanowiska.

Po wyjeździe Bakijewa władze tymczasowe poinformowały o aresztowaniu byłego ministra obrony Bakytbeka Kałyjewa, którego oskarża się o wydanie rozkazu strzelania do tłumu demonstrantów w Biszkeku 7 kwietnia. W następstwie użycia broni zginęło co najmniej 83 ludzi.

Bakijew odleciał do Kazachstanu. Zobacz relację Russia Today (ang.):

Wczoraj Bakijew zaczął przemawiać do swych zwolenników na wiecu w mieście Osz na południu kraju, lecz opuścił zgromadzenie, gdy zakrzyczeli go przeciwnicy, aochrona oddała w powietrze strzały ostrzegawcze.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosja deklaruje pomoc i pożyczki dla Kirgistanu ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;deklaruje;pomoc;i;pozyczki;dla;kirgistanu,20,0,609812.html )
* [ Kirgistan: Opozycja chce negocjować z prezydentem ]( http://news.money.pl/artykul/kirgistan;opozycja;chce;negocjowac;z;prezydentem,28,0,609308.html )
* [ Bakijew odrzuca ofertę azylu na Białorusi ]( http://news.money.pl/artykul/bakijew;odrzuca;oferte;azylu;na;bialorusi,114,0,610162.html )
Tagi: bakijew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz