Notowania

miedwiediew
18.04.2010 18:30

Miedwiediew: Zbliżenie Polaków i Rosjan jest potrzebne

Prezydent Rosji uczestniczył w pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Tragedie mogą wywoływać trudne emocje, ale bardzo często zbliżają, a ja akurat uważam, że jest to potrzebne dla mieszkańców naszego kraju i dla Polaków _ - powiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który uczestniczył w pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich w Krakowie.

Miedwiediew w rozmowie z TVP tuż przed odlotem z lotniska w Balicach powiedział, że potrzebne jest zbliżenie Polaków i Rosjan. Dodał, że oba kraje _ robią krok w przyszłość _.

**[

Wszystko o pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/pogrzeb;lecha;kaczynskiego.html )**

Miedwiediew powiedział też, że katastrofa pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz 94 inne osoby, nie pozostawiła nikogo obojętnym.

_ - Jasne jest, że dla Polski, dla Polaków jest to po prostu tragedia narodowa, ale i w naszym kraju wywołała ona bardzo gorzkie emocje. Właśnie dlatego ogłosiliśmy żałobę narodową i uznałem za słuszne, by być tutaj dzisiaj i odprowadzić w ostatnią drogę prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię _ - mówił szef rosyjskiego państwa.

_ - Wobec tak ciężkich strat, jak sądzę, mamy wszelkie podstawy, by uznać, że możemy przedsięwziąć poważne wysiłki dla zbliżenia naszych krajów, dla tego, aby nasze narody słuchały i słyszały się lepiej _ - dodał Miedwiediew.

Rosyjski prezydent podkreślił znaczenie wzajemnych stosunków ekonomicznych oraz rozwiązywania najtrudniejszych problemów, _ z których jednym jest tragedia katyńska _.

Zaznaczył przy tym, że Rosja już dawno oceniła Katyń. _ - Tragedia katyńska to wina Stalina. Należy przeprowadzić dodatkowe badania, ale stanowisko państwa rosyjskiego zostało już dawno sformułowane i jest niezmienne _ - powiedział rosyjski prezydent.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Borusewicz: Szorstkie stosunki z Rosją nie wrócą ]( http://news.money.pl/artykul/borusewicz;szorskie;stosunki;z;rosja;nie;wroca,64,0,610112.html )
* [ "Z Polską możliwy prawdziwy przełom" ]( http://news.money.pl/artykul/z;polska;mozliwy;prawdziwy;przelom,183,0,609975.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz