Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Miller i Oleksy wracają do SLD, by pomóc młodszym"

0
Podziel się

To lepiej dla lewicy - mówi szef SLD Grzegorz Napieralski.

"Miller i Oleksy wracają do SLD, by pomóc młodszym"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEajDIRh

- _ Lepiej dla lewicy, jeśli osoby zasłużone dla Polski są w Sojuszu Lewicy Demokratycznej niż poza nim _ - komentuje powrót byłych premierów do partii szef SLDGrzegorz Napieralski.

Miller został przyjęty do jednego z łódzkich kół SLD. Z kolei Oleksy zadeklarował, że zdecydował się wznowić członkostwo w Sojuszu i na początku lutego ma być przyjęty do jednego z warszawskich kół partii.

Na sobotnim briefingu Napieralski podkreślił, że Miller czy Oleksy _ przychodzą nie po to, aby zastępować młodych działaczy, ale, by młodszym pomóc _.

bEajDIRj

_ - To są osoby, które piastowały w Polsce najważniejsze funkcje w państwie - byli premierzy, ale też byli szefowie SLD. Lepiej jest dla polskiej lewicy, aby osoby, które dużo zrobiły dla Polski były w Sojuszu niż poza nim _ - ocenił przewodniczący SLD.

Jak przyznał, obaj byli premierzy odeszli z partii sami, ale - zdaniem Napieralskiego - _ błędy w tym odejściu i w sporach leżały po jednej i po drugiej stronie - po stronie Sojuszu i po stronie tych osób _.

_ Wszystkie rany się zagoiły szczęśliwie i już nie bolą _ - dodał Napieralski.

O powrocie obu byłych premierów i przewodniczących Sojuszu zaczęto mówić od ich wizyty na konwencji SLD w grudniu.

bEajDIRp

Oleksy zrezygnował z członkostwa w Sojuszu w marcu 2007 roku. Był to efekt ujawnienia w mediach nagrania z jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Według ujawnionych przez media stenogramów, Oleksy nie szczędził wówczas krytyki partyjnym kolegom.

Miller wystąpił z SLD w połowie września 2007 roku, protestując w ten sposób przeciw decyzji kierownictwa partii o nierekomendowaniu go jako kandydata SLD na listach wyborczych centrolewicowej koalicji Lewica i Demokraci (SLD, SdPl, PD, UP). W końcu wystartował, bez powodzenia, do parlamentu z listy Samoobrony. Później założył własne ugrupowanie Polska Lewica.

bEajDIRK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)