Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Minister-kryzys" nie do ruszenia? Dziś głosowanie

0
Podziel się:

Los ministra finansów wydawał się pewny. Ale czy po zamieszaniu z ustawą medialną koalicjanci będą zgodni?

"Minister-kryzys" nie do ruszenia? Dziś głosowanie
(PAP/EPA)
bEKLefCd

Los ministra finansów wydawał się pewny. Ale czy po zamieszaniu z ustawą medialną koalicjanci będą zgodni?

Wniosek PiS czeka w Sejmie od maja. Jego autorzy podkreślają, że ma on zmusić rząd do działań w sprawie kryzysu i zwrócić uwagę opinii publicznej na sytuację gospodarczą w Polsce.

Opozycja zarzuca ministrowi, że przez cały okres urzędowania _ wielokrotnie wykazał się biernością oraz niezdecydowaniem _, a resort pod jego kierownictwem zamiast walczyć z recesją, przyczynia się do osłabienia gospodarki.

bEKLefCf

_ - Potrzebne są działania szybkie i konkretne. Pan minister mówi, że działa w ten sposób, żeby nie powodować paniki i budować wiarygodność. Ale czy buduje zaufanie ktoś kto co dwa tygodnie zmienia zdanie? _ - mówiAleksandra Natalli-Świat, wiceszfowa i gospodarcza twarz PiS.

POSŁUCHAJ ALEKSANDRY NATALLI - ŚWIAT:

Przedstawiciele PO i PSL oceniają, że wniosek ma charakter polityczny i jest elementem kampanii wyborczej. I choć Eugeniusz Kłopotek uważa, że w trakcie wczorajszego głosowania nad ustawą medialną, Platforma pierwszy raz tak bardzo nadużyła zaufania Ludowców, to nie wydaje się, by mniejszy koalicjant zaryzykował rozłam w rządzie i koniec koalicji. Bo taki byłby skutek głosowania za odwołaniem Rostowskiego.

Emocje studziStanisław Żelichowski, który zapewnia, że jego klub będzie bronił ministra finansów. - _ Czy głowa pana ministra Rostowskiego jest tak atrakcyjna, że wyrówna deficyt budżetowy? _ - pyta retorycznie ludowiec.

bEKLefCl

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

PiS może liczyć tylko na Lewicę. Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralski,według którego Rostowski to _ minister-kryzys. Szef Sojuszu _zapowiedział, że jego partia wniosek o odwołanie poprze. _ - Uważamy, że jest jednym z autorów pogłębiającego się kryzysu w Polsce. Jest ministrem odpowiedzialnym za kryzys _ - stwierdził Napieralski. - _ Nie słuchał żadnych podpowiedzi ekspertów. Dzięki jego błędnym decyzjom mamy dzisiaj olbrzymią dziurę budżetową _ - dodał.

Głosowanie nad wotum nieufności dla Jacka Rostowskiego zaplanowano na popołudnie.

Czytaj w Money.pl
*Wszyscy zrzucimy się na budżet. Po ile? * Każda polska rodzina dorzuci się do budżetu po 45 zł miesięcznie. Kiedy? Gdy VAT urośnie do 23 proc., a akcyza na paliwa o 10 groszy na litrze. A podwyżki teoretycznie mogą być jeszcze wyższe.
*KE: Przyjęcie euro oddala się. Przez deficyt * Polska ma czas do 2012 roku na zredukowanie nadmiernego deficytu finansów publicznych. To termin, który wyznaczyła Komisja Europejska wszczynając wobec nas procedurę nadmiernego deficytu. W ostateczności może wstrzymać wypłatę pieniędzy z unijnej kasy.
bEKLefCm
bEKLefCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)