Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Minister Nowicki oddaje władzę nad środowiskiem

0
Podziel się:

Następcą jest Andrzej Kraszewski. Chce ograniczyć emisję CO2 i unowocześnić energetykę.

Minister Nowicki oddaje władzę nad środowiskiem
(PAP/Tomasz Gzell)
bFenbZJx

Prezydent wręczy nominację na stanowisko ministra środowiska prof. Andrzejowi Kraszewskiemu. Zastąpi on odchodzącego na emeryturęMacieja Nowickiego. Nowy minister chce się skupić na unowocześnieniu energetyki i zredukowaniu emisji CO2.

Odchodzący minister Maciej Nowicki po lewej, po prawej obejmujący urząd Andrzej Kraszewski.* *

- _ Ogromnie się cieszę z tego powodu, że minister Kraszewski będzie moim następcą _ - stwierdził Nowicki. _ Jest świetnym fachowcem od wielu lat związanym z ochroną środowiska. Jest także świetnym negocjatorem _ - dodał.

bFenbZJz

Nowy szef resortu środowiska ma już gotowe zadania, którymi chciałby się zająć w pierwszej kolejności. Według prof. Kraszewskiego w wielu miejscach będzie to kontynuacja działań dotychczasowego ministra środowiska. Jednym z nich będzie unowocześnienie energetyki.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA KRASZEWSKIEGO:

Kraszewski uważa, że najważniejszymi zadaniami, które na niego czekają to sprawy klimatu. _ Najważniejsze rzeczy to są sprawy negocjacji dotyczących sprzedaży praw do emisji CO2. Ponieważ tutaj z jednej strony mamy mało czasu, a z drugiej jest znaczna szansa, żeby pozyskać środki, które są nam tak bardzo potrzebne żeby finansować inwestycje, które służą ochronie klimatu _ - wyjaśnia Kraszewski.

bFenbZJF

Nowy minister środowiska wspólnie z ministrem gospodarki chce przygotować ustawę o ograniczeniu emisji.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA KRASZEWSKIEGO:

Kolejną działką, którą zamierza się zająć jest gospodarka odpadami

_ - Tutaj jest bardzo dużo do zrobienia, gdziekolwiek się dotknąć _ - stwierdził Kraszewski. _ Nie zawaham się tutaj użyć stwierdzenia wojna z szarą strefą _ - dodał. Prof. Kraszewski będzie chciał stworzyć system, któy umożliwi racjonalną gospodarkę odpadami przez samorządy. Chciałby też wyeliminować szarą strefę, _ która jest rakiem toczącym gospodarkę odpadami _. Jednym z działań ma być wzmocnienie kontroli punktów odzysku, m.in. sprzętu elektronicznego.

Andrzej Kraszewski

bFenbZJG
bFenbZKa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)