Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerialne posady nie dla szefów partii

0
Podziel się:

Zakaz łączenia stanowisk wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku - zapowiada Waldy Dzikowski.

Ministerialne posady nie dla szefów partii
(PAP/Tomasz Gzell)

Zarząd Krajowy PO zdecydował o zakazie łączenia stanowisk ministerialnych z funkcją szefa partii w regionie - poinformował wiceszef POWaldy Dzikowski. Jak dodał, zakaz będzie obowiązywał od 1 stycznia 2009 roku.

O sprawie napisały w sobotę media, w tym _ Gazeta Wyborcza _ i _ Rzeczpospolita _. Dzikowski powiedział, że zakaz dotyczy ministrów, wiceministrów i wojewodów. Jak dodał, taki pomysł dojrzewał w PO już od dłuższego czasu. _ Po prostu łączenie stanowisk powodowało kłopoty organizacyjne. Żeby maszyna partyjna działała sprawnie nie da się ich łączyć _ - zaznaczył wiceszef PO.

Inny polityk PO powiedział PAP, że taka decyzja była konieczna, ponieważ ministrowie PO, będący jednocześnie szefami partii w regionach, _ kompletnie _ nie mieli czasu na sprawy partyjne. _ Niedługo wybory do PE, a oni prawie wcale nie pojawiali się w partii i nie zajmowali organizacją struktur _ - podkreślił.

Dzikowski zaprzeczył też, że doszło do jakichkolwiek animozji w tej sprawie międzyDonaldem TuskiemaGrzegorzem Schetyną. _ - Absolutnie dementuję takie informacje - zapewnił. _Według sobotniej _ Rz _, podczas zarządu Tusk i Schetyna mieli różne koncepcje uchwały zarządu w sprawie łączenie stanowisk ministerialnych i szefostwa partii w regionach. Wicepremier chciał wprowadzić takie rozwiązanie jak u niego w regionie, czyli pełnomocnictwa. Na to miał nie zgodzić się Tusk.

Dzikowski dodał, na decyzje o rozdzieleniu funkcji ministerialnych od partyjnych nie miała też wpływu sytuacja w mazowieckiej PO, gdzie najpierwEwa Kopaczstraciła stanowisko p.o szefa partii w regionie, aby następnego dnia je odzyskać. Według sobotniej _ GW _, to właśnie sprawa minister zdrowia skłoniła premiera Tuska do takiej decyzji.

wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)