Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Miro" nie stanie dziś przed komisją hazardową

0
Podziel się

Były minister sportu przesłał zwolnienie lekarskie. Ma chore gardło.

"Miro" nie stanie dziś przed komisją hazardową
(kprm.gov.pl)
bEjaWwIB

aktualizacja: 11:30

Przesłuchanie Mirosława Drzewieckiego prawdopodobnie zostanie przełożone na inny termin. Do sekretariatu komisji wpłynęło pismo z prośbą o przełożenie terminu ze względu na stan zdrowia byłego ministra sportu.

Drzewiecki motywuje tę prośbę sprawami zdrowotnymi - ma problemy z krtanią i gardłem. _ - Nie może za bardzo mówić i to jest powód, którym motywuje prośbę o przesunięcie przesłuchania _ - mówi Sławomir Neumann z PO.

Neumann jest zdania, że komisja musi się przychylić do wniosku Drzewieckiego, bo świadek ma prawo do złożenia prośby o przesunięcie przesłuchania.

bEjaWwID

_ - Zgodnie z prawem, świadek ma prawo do przesunięcia przesłuchania i poseł Drzewiecki z tego prawa skorzystał. Jeśli świadek ma problemy z mówieniem, a wiadomo, że przesłuchanie będzie trwało kilka-kilkanaście godzin, to lepiej, żeby świadek mógł normalnie na te pytania odpowiadać. Kilka dni nie zrobi różnicy _ - ocenił Neumann.

Neumann dodał, że komisja zdecyduje o nowym terminie. Zaznaczył, że według niego mogłaby to być środa w przyszłym tygodniu.* *

Beata Kempa z hazardowej komisji śledczej podkreśla, że jedynym wytłumaczeniem nieobecności posła Drzewieckiego będzie dostarczenie zwolnienia lekarskiego.

_ - Mnie interesuje tylko i wyłącznie potwierdzenie przez lekarza, inne kwestie będę uważała za uchylanie się od stawienia się przed komisją _ - zaznaczyła Kempa.

bEjaWwIJ

POSŁUCHAJ BEATY KEMPY:

Mirosław Drzewiecki miał stanąć przed komisją po przesłuchaniu innego byłego ministra sportu - Tomasza Lipca. Były minister sportu intensywnie przygotowywał się w poselskim hotelu do przesłuchania.

Tymczasem wczoraj media doniosły, że brat Drzewieckiego miał proponować załatwianie umów na inwestycje, które znajdowały się pod nadzorem byłego ministra - m.in. Orliki.

Kiedy premier?

Kancelaria premiera poinformowała wczoraj, że Donald Tusk może stawić się przed komisją 4, 5 lub 10 lutego.

bEjaWwIK

W rozmowie z_ Sygnałami Dnia _Grażyna Gęsicka wyraziła przekonanie, że szef rządu będzie bardzo dobrze przygotowany.

POSŁUCHAJ SZEFOWEJ KLUBU PiS:


Na najbliższym posiedzeniu prezydium komisji hazardowej ma zdecydować o dniu, na który zostanie wyznaczone przesłuchanie premiera Tuska.

bEjaWwIL

ZOBACZ TAKŻE:

bEjaWwJe
KOMENTARZE
(0)