Notowania

Misiak odszedł z PO, bo tak chciał premier

Zarząd Krajowy PO przyjął rezygnację Tomasza Misiaka z członkostwa w partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej przyjął rezygnację Tomasza Misiaka z członkostwa w partii. Poinformował o tym rzecznik rządu Paweł Graś.

aktualizacja: 19:00

Wcześniej premier zarekomendował usunięcie senatora POTomasza Misiakaz klubu parlamentarnego i partii. Rekomendacji usłuchał Misiak i złożył rezygnację.

Donald Tuskpo raz pierwszy skomentował sprawy towarzysko-biznesowego układu wicepremieraWaldemara Pawlakai senatora PO Tomasza Misiaka, który pracował przy stoczniowej specustawie, a później należąca do niego firma dostała bez przetargu lukratywne zlecenie na doradzanie zwalnianym stoczniowcom..

Tusk podkreślił, że podjęcie decyzji w tych sprawach nie było łatwe i wymagało czasu oraz sprawdzenia pojawiających się w mediach informacji.

Misiak powinien odejść

_ - __ W sprawie senatora Misiaka po kilku dniach sprawdzania, nie stwierdziłem łamania prawa. W związku z tym nie informuję prokuratury _ - mówi Tusk.

Premier podkreślił jednak, że doszło do naruszenia standardów, do których dąży PO. - _ Jako szef Platformy mogę powiedzieć, ze sytuacja jest więcej niż dwuznaczna. I nie zamierzam tolerować takich sytuacji _ - podkreśla Tusk.

Premier uważa, że w przypadku senatora Misiaka doszło do złego styku polityki z biznesem. Tusk podkreślił, że chce usunięcia senatora z Wrocławia z szeregów klubu PO i partii.

POSŁUCHAJ, CO PREMIER MÓWI O SENATORZE MISIAKU:

PAP donosi, że senator już złożył rezygnację z członkostwa w partii, a jej władze przyjęły decyzję Misiaka.

Premier zarekomenduje też Platformie usunięcie senatora Misiaka z Komisji Gospodarki w Senacie. Misiak nie powinien też pełnić funkcji w senackim klubie PO, prezydium klubu parlamentarnego PO i zarządzie regionu partii.

"Mamy inną wrażliwość niż PSL"

Premier odniósł się też do doniesień o powiązaniach rodzinno-biznesowych wicepremiera Waldemara Pawlaka. _ - Nie mogę egzekwować dobrych obyczajów _ - mówi Tusk, który nie chciał odpowiedzieć wprost na pytanie, czy nakłaniał Pawlaka do rezygnacji z szefowania Ochotniczej Straży Pożarnej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Jarosław Kaczyński: Rząd uprawia propagandę ]( http://news.money.pl/artykul/jaroslaw;kaczynski;rzad;uprawia;propagande,152,0,435352.html )
* [ NIK na tropie strażackich zakupów ]( http://news.money.pl/artykul/nik;na;tropie;strazackich;zakupow,43,0,435243.html )
* [ Pitera o sprawie Pawlaka: Nie ma tu nepotyzmu ]( http://news.money.pl/artykul/pitera;o;sprawie;pawlaka;nie;ma;tu;nepotyzmu,238,0,434414.html )

Zdaniem Tuska Ludowcy mają inne od PO podejście do kwestii zatrudniania członków rodziny. _ - Żyjemy ze świadomością, że w tej kwestii różnice są fundamentalne. Jeżeli chodzi o poglądy _ - mówi premier.

Jednak - zdaniem Tuska - saldo dokonań koalicji jest dodatnie. _ W sprawach kluczowych dla Polski ta koalicja może działać najlepiej _ - podkreśla Tusk i dodaje, że w PO nie ma tendencji na rzecz zmiany koalicji.

Mikrofon Money.pl
*Kłopotek: Członkowie PSL i sympatycy mają prawo awansować * Rozmowa z posłem PSL, Eugeniuszem Kłopotkiem Czytaj w Money.pl

Premier uważa, że powinny zostać wypracowane rozwiązania systemowe, które uniemożliwią tworzenie nieprzejrzystych sytuacji.

Według premiera może w tym pomóc tworzona przez rząd ustawa antykorupcyjna. _ - Powinniśmy zapisać w przepisach prawa zakaz łączenia mandatu posła lub senatora z funkcją w spółce. Dziś to jest powszechne. Taki zapis ukróci taką pokusę _- mówi Tusk.

Szef rządu uważa, że powinna być większa jawność jeżeli chodzi o zatrudnianie członków rodziny polityków: pełniących funkcje publiczne, posłów i senatorów.

_ - Podejrzewam, że czeka nas w parlamencie dość ostra debata na temat zwiększenia jawności i transparentności. M.in. sytuacji przy przetargach _ - mówi premier.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Misiak rezygnuje w koordynowania kampanii PO do PE ]( http://news.money.pl/artykul/misiak;rezygnuje;z;kierowania;eurokampania;po,37,0,435237.html )
Tagi: work service, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz