Notowania

george mitchell
24.07.2009 09:18

Mitchell namawia Żydów do wstrzymaniu osadnictwa

Amerykański negocjator rozpoczął kolejną misję na Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

George Mitchell amerykański wysłannik na Bliski Wschód przebywa z kilkudniową wizytą w regionie. Mitchell wczoraj odwiedził Abu Dhabi, dziś przylatuje do Syrii. Z przywódcami krajów arabskich i Izraela będzie rozmawiał o pokoju.

Plan wizyty George Mitchella jeszcze jest modyfikowany. Wiadomo, że oprócz Damaszku w planach ma wizytę w Izraelu, Autonomii Palestyńskiej, Egipcie i Bahrajnie. Rzecznik amerykańskiego wysłannika wyjaśnił, że George Mitchell będzie rozmawiał z władzami Syrii o pokoju z Izraelem. Chce sprawdzić czy Damaszek jest gotowy do podjęcia kolejnych kroków w sprawie osiągnięcia porozumienia.

Do Tel Avivu George Mitchell przybędzie w niedzielę. Ponownie będzie rozmawiał o całkowitym wstrzymaniu osadnictwa żydowskiego na palestyńskich terytoriach i w Jerozolimie.

Stany Zjednoczone tuż przed wizytą ostrzegły premiera Benjamina Netanjahu, aby nie budował żydowskich domów w osiedlu Maaleh Adumim między Jerozolimą a Zachodnim Brzegiem. Postawienie 3 i pół tysiąca domów w tym rejonie zapowiadał podczas kampanii wyborczej. Mówił, że wstrzymanie budowy umożliwi Palestyńczykom utrzymanie łączności terytorialnej Zachodniego Brzegu z Jerozolimą. Według Wasztngtonu rozpoczęcie budowy będzie _ wyjątkowo szkodliwe _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: george mitchell, bliski wschód, żydzie, syria, izrael, rozmowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz