Notowania

bogdan klich
07.11.2009 14:45

MON: Kontrwywiad nie szukał haków na Skrzypczaka

Minister Klich chce informacji na temat zainteresowania SKW majątkiem generała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

MON zaprzecza, by Służba Kontrwywiadu Wojskowego miała na polecenie resortu badać majątek gen. Waldemara Skrzypczaka. MinisterBogdan Klichzażąda od SKW informacji na ten temat. SKW nie potwierdza, ani nie zaprzecza, by podejmowała takie działania. Podkreśla, że działa zgodnie z prawem.

Według sobotniej _ Rzeczpospolitej _ w połowie października w Kołobrzegu, gdzie przez wiele lat mieszkał były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak, pojawili się funkcjonariusze SKW.

W urzędach miejskim, powiatowym i gminnym mieli szukać informacji dotyczących majątku generała. Miało chodzić o kilka nieruchomości leżących na terenie powiatu. Fakt wizyty potwierdził wicestarosta kołobrzeski Jerzy Kołakowski, ale nie ujawnił żadnych innych szczegółów.

Skrzypczak, który we wrześniu - po ostrym konflikcie z ministrem obrony narodowej - postanowił odejść z armii - chodziło o jego wypowiedzi na temat zaniedbań wojskowych urzędników przy dostarczaniu sprzętu do Afganistanu - jest zaskoczony sprawą.

Generał podkreśla, że początkowo nie wierzył, by miano go obecnie sprawdzać._ - Jeżeli mnie inwigilują, to jestem tym zaskoczony. Było przecież wiele okazji, by mnie prześwietlać, gdy byłem w służbie. Motyw jest jeden. Zemsta - _ podkreśla Skrzypczak._ _

_ - Trzeba ustalić, kto za tym stoi, kto wydał polecenie służbom. Jako generał i były żołnierz uważam, że główny wysiłek MON powinien się skupić na Afganistanie, aby skutecznie chronić polskich żołnierzy, a nie brać się za generała emeryta _ - dodaje generał.

MON zaprzecza, by SKW dostała zlecenie sprawdzenia majątku byłego dowódcy wojsk lądowych._ - Ministerstwo Obrony Narodowej nie stawiało żadnych zadań Służbie Kontrwywiadu Wojskowego _- oświadczył w reakcji na artykuł rzecznik MON Robert Rochowicz. **

SKW nie potwierdza, ale nie zaprzecza

Z kolei dyrektor gabinetu szefa SKW płk Krzysztof Dusza napisał w oświadczeniu, że SKW _ z zasady nie udziela żadnych informacji o prowadzeniu konkretnych czynności służbowych wobec jakichkolwiek osób _. - _ W związku z tym SKW nie potwierdza i nie zaprzecza informacjom zawartym we wspomnianym artykule _ - głosi oświadczenie płk. Duszy.

Dusza podkreśla, że działania SKW _ zawsze i w każdym przypadku realizowane są na podstawie i w granicach prawa _.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Komisja obrony wzywa Skrzypczaka ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;obrony;wzywa;skrzypczaka,56,0,523320.html )
    * [ Klich: Szanuję decyzję generała Skrzypczaka ]( http://news.money.pl/artykul/klich;szanuje;decyzje;generala;skrzypczaka,138,0,522378.html )
Tagi: bogdan klich, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz