Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mordy i operacje wojskowe - nie żyje 50 Irakijczyków

0
Podziel się:

Nieznani sprawcy uprowadzili i zamordowali w nocy z piątku na sobotę 21 irackich wieśniaków, a w wyniku starć z amerykańską armią zginęło kolejnych 30 osób.

W nocy do wsi weszła grupa uzbrojonych ludzi. Napastnicy wyprowadzili wieśniaków z domów, a potem wywieźli ich w nieznanym kierunku. Ciała bestialsko zamordowanych znalazła rano policja.

_ Uprowadzeni i zamordowani to szyici, mieszkańcy wsi Imam Mansur, położonej na północny wschód od Bagdadu, niedaleko miasta Balad Ruz w irackiej prowincji Dijala. _

Natomiast w wyniku amerykańskiej akcji zginęło co najmniej 22 terrorystów i nastoletni Irakijczyk. Amerykańskie siły lotnicze wezwane przez oddział prowadzący operację na ziemi, zbombardowały m.in. zakład, w którym produkowano bomby, podkładane następnie na trasach przejazdów policji i wojska.

Zakład znajdował się w zamieszkałym głównie przez sunnitów mieście Tadżi, niedaleko dużej amerykańskiej bazy wojskowej. Na miejscu, już po nalocie, znaleziono też znaczną liczbę granatników, broni maszynowej, przeciwczołgowej i przeciwlotniczej, elementy konstrukcji ładunków wybuchowych - podają amerykańskie źródła wojskowe.

_ W Tadżi - położonym ok. 20 kilometrów na północ od Bagdadu - po nalocie doszło do bezpośredniego starcia z rebeliantami - w wymianie ognia zginęło 11 osób, w tym nastolatek. Ranna została brzemienna Irakijka. _

Z opublikowanego w sobotę w Bagdadzie komunikatu dowództwa USA wynika, że rebelianci ostrzelali zbliżających się do wytwórni żołnierzy, którzy odpowiedzieli ogniem.

Do innego zbrojnego incydentu doszło także na północ od Bagdadu - podano w komunikacie amerykańskiej armii, nie precyzując miejsca potyczki. Grupa uzbrojonych ludzi ostrzelała pojazdy wojskowe USA, prowadzące pościg za samochodem, którym jechało kilku terrorystów. Na miejscu zginęło dwunastu rebeliantów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)