Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ pod obstrzałem opozycji

0
Podziel się:

Opozycja krytykuje politykę zagraniczną rządu. Szefowa polskiej dyplomacji broni się i zarzuca Platformie Obywatelskiej nieodpowiedzialność.

Poseł Paweł Śpiewak (PO) zarzucił resortowi spraw zagranicznych, że nieprzemyślana polityka zagraniczna doprowadziła do pogorszenia stosunków z wieloma krajami , szczególnie z Niemcami i Rosją. Jego zdaniem wizerunek Polski w świecie radykalnie się pogorszył, a ministerstwo nie ma żadnych przemyślanych koncepcji

Minister Anna Fotyga uznała, że PO, atakując ją w Sejmie w dzień szczytu Unii Europejskiej w Brukseli zachowuje się nieodpowiedzialnie. Nie zgodziła się, ZOBACZ TAKŻE:
UE - koniec z rozszerzeniemże polskie weto wobec nowej umowy handlowej Unii z Rosją jest dowodem naszej słabości. Zapewniła, że Polska uczestniczy we wszystkich rozmowach dotyczących unijnego mandatu negocjacyjnego z Rosją, w których wysoko stawia swoje interesy narodowe.

Anna Fotyga nie zgodziła się też, że w jej resorcie brak inicjatyw politycznych. Podkreśliła, że to z inicjatywy Polski w deklaracji szczytu NATO w Rydze znalazło się odniesienie do bezpieczeństwa energetycznego. Dodała, że w Europie nadal rozważany jest nasz projekt "paktu muszkieterów", dotyczący tej kwestii.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)