Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
01.08.2009 15:34

Na Kaukazie niespokojnie. Rosja grozi Gruzji

Moskwa rezerwuje sobie prawo użycia siły, jeśli Tbilisi będzie kontynuowało prowokacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shioshvili/CC/Flickr)

_ aktualizacja:21:30 _

Moskwa rezerwuje sobie prawo użycia siły, jeśli Gruzja będzie kontynuowała swoje _ prowokacje _ na Kaukazie - oświadczyło rosyjskie ministerstwo obrony, na tydzień przed rocznicą wybuchu rosyjsko-gruzińskiej wojny o Osetię Południową.

Rosyjski resort obrony oskarżył Tbilisi o to, że przez ostatnie cztery dni ostrzeliwuje z moździerzy i granatami Cchinwali, stolicę zbuntowanej gruzińskiej republiki, której niepodległość uznała Moskwa.

_ - Tego rodzaju działania poważnie niepokoją rosyjskie ministerstwo obrony _ - napisano w komunikacie.(na zdjęciu żołnierze gruzińscy w trakcie manewrów)

_ - Jeśli prowokacje, oznaczające zagrożenie dla ludności osetyjskiej i rosyjskiego wojska, będą kontynuowane, ministerstwo obrony rezerwuje sobie prawo do odpowiedzenia siłą i wszelkimi środkami, którymi dysponuje _ - podsumowano.

Zobacz relację z pogranicza Osetii Płd. i Gruzji (RT ang):

Gruzini w pogotowiu

Po tym, jak Rosja zagroziła użyciem siły wobec Gruzji, władze w Tbilisi wzmogły środki ostrożności w rejonach przygranicznych.

Rosjanie twierdzą, że Gruzini ostrzeliwują stolicę separatystycznej Osetii Południowej - Cchinwali. Moskwa ostrzegła Gruzję, że jest gotowa użyć siły, by zapobiec incydentom i przerwać ostrzał miasta. Natomiast Gruzini skarżą się, że osetyjscy rebelianci strzelają do ich posterunków w rejonie wsi Nikozi. Jak mówią mieszkańcy tej wioski, położonej o kilometr od Cchinwali, bez przerwy ktoś strzela, słychać huk i eksplozje.

Gruzini wystawili policyjne i wojskowe patrole na wszystkich drogach, mostach i wiaduktach. W rok od rozpoczęcia konfliktu w tym regionie, do strefy przygranicznej powrócił strach przed kolejnymi działaniami zbrojnymi.

ZOBACZ TAKŻE:

Według rosyjskich władz w czasie ubiegłorocznego konfliktu i krótko po nim zginęło 64 rosyjskich żołnierzy, 283 zostało rannych. Strona gruzińska twierdzi, że konflikt z Rosją kosztował życie 228 gruzińskich cywilów i 169 żołnierzy.

Zarówno Rosja, jak i Gruzja zaprzeczają, jakoby uciekały się do nadmiernej siły i uderzały w cywilów.

Tagi: gruzja, moskwa, groźby, wojna, kaukaz, osetia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz