Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory uzupełniające
22.06.2008 20:34

Na Podkarpaciu zakończono wybory senatora

12 kandydatów rywalizowało o mandat senatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

W niedzielę o godz. 20. zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu w okręgu w Krośnie. Uprawnionych do głosowania było ponad 700 tys. wyborców. Wraz z zakończeniem głosowania zakończyła się cisza wyborcza.

W okręgu w Krośnie do obsadzenia był mandat po zmarłym 21 marca senatorze Prawa i Sprawiedliwości Andrzeju Mazurkiewiczu. O fotel senatorski rywalizowało 12 kandydatów.

Frekwencja do godziny 16.30 wyniosła 8,71 procent. Wśród kandydatów był m.in. marszałek Sejmu, Marek Jurek, były wicepremier Andrzej Lepper, Maciej Lewicki z PO i Stanisław Zając z PiS.

Wybory przebiegały spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. Nie było też przypadków łamania ciszy wyborczej.

W Siedliskach k. Brzozowa, na terenie okręgu wyborczego, w którym odbywały się wybory uzupełniające do Senatu, paralotniarz w trakcie lotu uszkodził linię wysokiego napięcia. Jemu nic się nie stało, ale pozbawił dopływu energii elektrycznej trzy lokale wyborcze. Zdarzenie nie zakłóciło jednak prac obwodowych komisji wyborczych.

Cząstkowe wyniki wyborów powinny być znane ok. godz. 23.00. Oficjalne kilka godzin później.

| Wyborcy zdecydowali, który z 12 kandydatów obejmie mandat senatora po zmarłym w marcu tego roku Andrzeju Mazurkiewiczu z Prawa i Sprawiedliwości. |
| --- |

Tagi: wybory uzupełniające, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz