Notowania

in vitro
07.11.2009 13:47

Napieralski: In vitro blokowane politycznie

Szef SLD chce by marszałek Komorowski nie wstrzymywał prac nad ustawami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralskizaapelował do marszałka SejmuBronisława Komorowskiego, by ten z powodów politycznych nie blokował prac nad projektami dotyczącymi in vitro

Napieralski lobbuje za projektem ustawy SLD o in vitro. Projekt ten Napieralski nazwał _ bardzo istotnym, bo dającym ludziom szczęście _.

_ - Wydajemy pieniądze na różne rzeczy, choćby IPN, z czego wypływają tylko kłótnie i walki polityczne, a nie możemy znaleźć pieniędzy na refundację in vitro. Ten zabieg powinnen być refundowany z budżetu państwa _ - podkreśla Napieralski.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kidawa-Błońska kontra Gowin. Nie ma zgody ws. in vitro ]( http://news.money.pl/artykul/kidawa-blonska;kontra;gowin;nie;ma;zgody;ws;in;vitro,115,0,524147.html )
* [ Czuma o surogatkach: "Handel ludźmi" ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;o;surogatkach;handel;ludzmi,178,0,517298.html )

Zdaniem Napieralskiego projekty w sprawie in vitro, zarówno ten SLD jak i wszystkie pozostałe, blokowane są z przyczyn politycznych.

- _ Platforma Obywatelska ma problem, bo z jednej strony dba o bardzo konserwatywny elektorat związany z Kościołem rzymskokatolickim i tutaj projekt społeczny, ten nasz nowoczesny, który daje szczęście, będzie w sporze z tym elektoratem. Ale z drugiej strony, żeby wygrać wybory prezydenckieDonald Tuskbędzie musiał przytrzymać część lewicowego elektoratu przy swojej formacji, która nie akceptuje pomysłów pana posłaJarosława Gowina. Więc lepiej schować to do szuflady i nie drażnić dzisiaj nikogo: ani jednej, ani drugiej strony _ - powiedział Napieralski.

| PIĘĆ POMYSŁÓW NA IN VOTRO |
| --- |
| W Sejmie złożonych zostało pięć projektów in vitro przygotowanych przez: Marka Balickiego (niezrzeszony), Małgorzatę Kidawę-Błońską (PO), Jarosława Gowina (PO), Bolesława Piechę (PiS) oraz projekt autorstwa byłej posłanki, obecnie eurodeputowanejJoanny Senyszyn(SLD). |

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: in vitro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz