Notowania

zbigniew chlebowski
11.04.2008 09:04

Napieralski: Nie poprzemy ustawy o RTV

Sekretarz generalny SLD uważa, że nie ma szans, by Sojusz poparł nowelizację ustawy medialnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Sekretarz generalny SLDGrzegorz Napieralski powiedział, że w jego opinii, po pracach w komisjach senackich, nie ma już szans, by Sojusz poparł nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

W piątek nad ustawą i poprawkami do niej głosować będzie Senat. Nowelizacja ustawy o rtv, której projekt przygotowywała PO, znacznie ogranicza kompetencje KRRiT.

Przyznawanie koncesji, kontrolowanie nadawców - z wyjątkiem kontroli programowej - przechodzi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ustawa zmienia też zasady wyboru członków KRRiT, rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych. W efekcie można będzie przerwać kadencje obecnych władz mediów publicznych.

W czwartek wiceszef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Jerzy Wenderlich(LiD) zapowiadał, że w piątek w sprawie nowelizacji ustawy medialnej spotkają się przewodniczący klubów: PO -Zbigniew Chlebowskii LiD -Wojciech Olejniczak.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Senat rozstrzyga, komu podlegać będą media ]( http://news.money.pl/artykul/senat;rozstrzyga;komu;podlegac;beda;media,225,0,334817.html )
* [ Spór o abonament kosztował TVP 34 miliony ]( http://news.money.pl/artykul/spor;o;abonament;kosztowal;tvp;34;miliony,62,0,333886.html )
* [ LiD już nie będzie bronić abonamentu ]( http://news.money.pl/artykul/lid;juz;nie;bedzie;bronic;abonamentu,56,0,331832.html )
* [ Burza wokół ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/burza;wokol;ustawy;medialnej,102,0,329574.html )
* [ Szmajdziński: Czas na zmiany w mediach publicznych ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szmajdzinski;czas;na;zmiany;w;mediach;publicznych,26,0,327194.html )

- _ Wszystkie nasze propozycje, także programowe dotyczące np. licencji programowej, pewnych kompetencji dołożonych do KRRiT, wzmocnienia ośrodków regionalnych, zostały pominięte. PO jakby butnie mówi: Nie. My chcemy zamienić Urbańskiego na naszego towarzysza z PO lub towarzyszkę, która będzie mieć legitymację PO i będziemy teraz my rządzić mediami. Na taką rzeczy u nas zgody nie ma _ - podkreśla Napieralski.

Sekretarz generalny SLD zaznaczył jednak, że nowa ustawa musi powstać, _ bo wszystkie zapisy dotyczące mediów publicznych są już nienowoczesne _.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz