Notowania

work service
15.03.2009 08:55

Napieralski: Niech prokuratura zajmie się Misiakiem

Szef SLD chce wyjaśnienia zarzutów wobec senatora PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Przewodniczący Sojuszu Lewicy DemokratycznejGrzegorz Napieralskiuważa, że zarzuty stawiane senatorowi POTomaszowi Misiakowipowinna wyjaśnić prokuratura.

_ Gazeta Wyborcza _ przypomniała, że senator PO Tomasz Misiak pracował w Senacie nad stoczniową specjalną ustawą. Później zaś firma, której jest współwłaścicielem, bez przetargu otrzymała zlecenie na realizację tego, co zapisano w ustawie.

Przewodniczący SLD nie wierzy w zapewnienia senatora Misiaka, który mówił, że na żadnym etapie decyzyjnym nie był zangażowany w sprawę konkursu na szkolenia dla zwalnianych stoczniowców. Zdaniem Grzegorza Napieralskiego mogło w tym przypadku dojść do nadużyć.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego w tej sprawie głos powinien zabrać również premierDonald Tusk, jako przewodniczący PO.

Rzecznik dyscyplinarny PO sprawdzi wątpliwości dotyczące senatora Misiaka. Senator zwrócił się do ministra skarbu, by ten wyjaśnił jego udział w tym procesie. Chce też by Agencja Rozwoju Przemysłu wyjaśniła jak był przeprowadzony konkurs i w jaki sposób podejmowano decyzje.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stoczniowa specustawa nie podoba się Unii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stoczniowa;specustawa;nie;podoba;sie;unii,121,0,431993.html )
* [ Oferty pracy dla stoczniowców: psi styliści i bukieciarze ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oferty;pracy;dla;stoczniowcow;psi;stylisci;i;bukieciarze,107,0,421483.html )
Tagi: work service, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz