Notowania

bułgaria
14.12.2009 10:50

NATO umieści w Bułgarii elementy nowej tarczy

Systemy rakietowe MIM-104 Patriot mają znaleźć się przy granicy z Rumunią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(defenselink.mil/public domain)

W 2012 roku NATO rozmieści w Bułgarii elementy tarczy antyrakietowej sojuszu - poinformował bułgarski dziennik _ Sega _, który powołuje się na wysoko postawione źródła w Ministerstwie Obrony.

Według gazety, na poligonie w miejscowości Szabła, na północnym wybrzeżu Morza Czarnego przy granicy z Rumunią, zostaną rozmieszczone systemy rakietowe MIM-104 Patriot. Częścią nowej koncepcji obronnej dla regionu jest stworzenie w Bułgarii logistycznych baz i ośrodków dowódczych dla rakiet przechwytujących SM-3.

System ten stanie się projektem natowskim i z pewnością zostaną do niego włączone Bułgaria, Rumunia oraz Turcja - czytamy w artykule.

Negocjacje NATO z państwami, w których mają być rozmieszczone elementy tarczy, będą prowadzone bardzo intensywnie w przyszłym roku - pisze _ Sega _.

Kilka tygodni temu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że tarcza zagwarantuje bezpieczeństwo w razie zbudowania przez Iran bomby atomowej. Dodał, że jeżeli Iran stanie się państwem jądrowym, to będzie to również sprawa NATO - przypomina _ Sega _.
* ZOBACZ TAKŻE:*

* [ Amerykańscy żołnierze w Polsce wczesną wiosną ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanscy;zolnierze;w;polsce;wczesna;wiosna,210,0,566482.html )
* [ Polska zbuduje własną tarczę z Francją? ]( http://news.money.pl/artykul/polska;zbuduje;wlasna;tarcze;z;francja,147,0,555155.html )
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz