Notowania

krystyna szumilas
19.08.2008 17:53

Nauczyciele zapowiadają kolejny protest

Na 1 września zaplanowano manifestację w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*1 września odbędzie się w Warszawie manifestacja nauczycieli - zdecydowało prezydium zarządu ZNP. *

Członkowie prezydium zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się z szefem doradców premiera Michałem Bonim i z wiceminister edukacjiKrystyną Szumilas.

Tematem rozmów były planowane zmiany w ustawach: Karta Nauczyciela i ustawa o systemie oświaty.

Prezydium zarządu ZNP, po usłyszeniu rządowego stanowiska, zdecydowało, że 1 września ZNP zorganizuje w Warszawie demonstrację przeciw rządowym planom, a o ewentualnej dalszej akcji protestacyjnej zdecyduje cały zarząd, który zbierze się również 1 września.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Broniarz: 100 tysięcy nauczycieli może stracić pracę ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/broniarz;100;tysiecy;nauczycieli;moze;stracic;prace,9,0,359945.html )
* [ Fiasko rozmów nauczycieli z rządem ]( http://news.money.pl/artykul/fiasko;rozmow;nauczycieli;z;rzadem,95,0,351327.html )
* [ Będą dłuższe wakacje? Nauczyciele grożą strajkiem ]( http://news.money.pl/artykul/beda;dluzsze;wakacje;nauczyciele;groza;strajkiem,205,0,351181.html )

Wczoraj Boni poinformował, że prace legislacyjne nad rządowymi projektami nowelizacji tych ustaw zostały wstrzymane, a projekty wycofano z konsultacji społecznych.

Jednak, jak wynika z tego co mówił we wtorek, rząd nie wycofuje się ze swoich najważniejszych planów, np. nadal rząd nie zamierza zgodzić się na prawo nauczycieli do przechodzenia na wcześniejsze emerytury.

_ - Podtrzymujemy nasze stanowisko. Uważamy, że w Polsce jest potrzebne, żeby pomału troszkę zwiększać długość aktywności zawodowej wszystkich grup zawodowych _ - powiedział minister.

Tagi: krystyna szumilas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz