Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radosław sikorski
20.07.2008 18:00

Negocjacje ws. tarczy: Reaktywacja

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotka się jutro z amerykańskim zastępcą sekretarza stanu Danielem Friedem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskispotka się jutro z amerykańskim zastępcą sekretarza stanu Danielem Friedem.

Spotkanie potwierdził rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Paszkowski wyjaśnił, że minister Sikorski będzie rozmawiał z Friedem o przebiegu negocjacji w sprawie budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.

Rzecznik ministerstwa nazwał nieuzasadnionymi spekulacjami doniesienia, jakoby strona amerykańska uważała negocjacje za zakończone. W podobnym duchu wypowiedział się także o medialnych spekulacjach, jakoby ministrowi Sikorskiemu zależało na przeciąganiu negocjacji i podpisaniu umowy o tarczy już po objęciu rządów w Stanach Zjednoczonych przez następną ekipę.

W środę, według Paszkowskiego, ma odbyć się posiedzenie poslko-amerykańskiej komisji do spraw współpracy strategicznej. Jego zdaniem, wraz z jutrzejszą rozmową Sikorski - Fried świadczy to o tym, że negocjacje są kontynuowane.

Tagi: radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz