Notowania

szpitale
05.01.2009 14:48

NFZ wyda na leczenie ponad 55 mld złotych

25 miliardów zostanie przeznaczone na lecznictwo szpitalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Narodowy Fundusz Zdrowia wyda na leczenie w tym roku ponad 55 miliardów złotych, z czego 25 miliardów na lecznictwo szpitalne.

Śląski oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy protestuje przeciwko niższemu - jego zadaniem - o 10 procent finansowaniu usług medycznych.

Rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Edyta Grabowska-Woźniak zapewnia tymczasem, że szpitale mają zagwarantowane kontrakty na co najmniej takim samym poziomie jak w drugim półroczu 2008 roku. Dodaje, że większość przekazywanych przez Fundusz pieniędzy pochłaniają płace personelu medycznego. Zwraca też uwagę, że średnio za hospitalizację jednego pacjenta NFZ w tym roku zapłaci więcej o 13 procent.

Rzeczniczka NFZ podkreśla, że w kraju negocjacje zostały zakończone. W niektórych przypadkach trwają ostatnie techniczne uzgodnienia umów ze szpitalami.

Edyta Grabowska-Woźniak dodaje, że wyjątkowa sytuacja jest na Dolnym Śląsku, gdzie większość ofert została złożona z błędami formalno-prawnymi. Dlatego tam ogłoszono uzupełniający konkurs na świadczenia medyczne.

Według Edyty Grabowskiej-Woźniak w roku 2008 doszło do największego wzrostu nakładów na lecznictwo szpitalne o prawie 6 miliardów złotych.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Szpitale do modernizacji. Potrzeba 14 mld złotych ]( http://news.money.pl/artykul/szpitale;do;modernizacji;potrzeba;14;mld;zlotych,64,0,381248.html )
* [ Co dziesiąty polski szpital jest już skomercjalizowany ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/co;dziesiaty;polski;szpital;jest;juz;skomercjalizowany,151,0,379799.html )
Tagi: szpitale, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz