Notowania

debata
09.10.2007 12:37

Nie będzie debaty Tusk - Kwaśniewski?

Byłemu prezydentowi nie odpowiada formuła debaty - chciałby z Tuskiem porozmawiać "bez gorsetu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka/Piotr Polak)

Jeśli nie zmieni się formuła debaty, to na 99 proc. do debatyAleksandra KwaśniewskiegozDonaldem Tuskiemnie dojdzie - mówi współpracownik byłego prezydenta Waldemar Dubaniowski.

Zapewnił jednocześnie, że taka decyzja nie ma żadnego związku z debatą Donalda Tuska zJarosławem Kaczyńskim.

We wtorek rano lider Platformy zgodził się na propozycję premiera, by spotkać się z nim w debacie w najbliższy piątek o godzinie 20.

ZOBACZ TAKŻE:

Debata Kaczyński - Tusk będzie w piątek "Wyciągamy logiczne wnioski z błędów z debaty, która odbyła się pomiędzy prezydentem Kwaśniewskim, a premierem Kaczyńskim. Tamta formuła była zbyt poszatkowana, sztywna jak gorset, bo na odpowiedź było tylko pół minuty, czy minuta. Doszliśmy do wniosku, że ta debata powinna mieć inny wymiar, powinna być otwarta" - podkreślił Dubaniowski.

Dubaniowski jest sceptyczny

Przyznał jednocześnie, że Kwaśniewski chce debaty, ale - jak zaznaczył - "nie za wszelką cenę".

Pytany czy będą prowadzone rozmowy na temat zmiany formuły debaty odpowiedział, że tak. Zdaniem Dubaniowskiego, powinien być np. jeden prowadzący debatę, a nie trzech prowadzących, tak - aby umożliwić bezpośrednie starcie między oboma politykami.

Szef PO zapewnia, że jest gotowy na każdą formułę debaty. "Zwracam się do prezydenta Kwaśniewskiego, żeby nie szukał fałszywych pretekstów" - mówi Tusk. "Żyję w przekonaniu, że w poniedziałek o 20. Aleksander Kwaśniewski stanie do debaty."

Tagi: debata, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz