Notowania

szkoła
17.06.2008 17:42

Nie będzie podwyżki dla nauczycieli. Będą dwie

Rząd proponuje dwukrotny wzrost wynagrodzenia nauczycieli w przyszłym roku. Każda podwyżka po pięć procent..

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Wzrost wynagrodzenia nauczycieli w przyszłym roku dwa razy po 5 proc. przy jednoczesnej zmianie zasady obliczania go tak, by wynagrodzenie nauczycieli-stażystów wynosiło 100 procent, a nie 82 proc. tzw. kwoty bazowej jak obecnie - to propozycja rządu dla pracowników oświaty.

Usłyszeli ją przedstawiciele związków zawodowych działających w oświacie podczas spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej z przedstawicielami rządu.

Dziennikarzy o propozycjach tych poinformowali minister w kancelarii premiera Michał Boni i wiceminister edukacjiKrystyna Szumilas.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tusk da podwyżki, ale zabierze przywileje ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;da;podwyzki;ale;zabierze;przywileje,230,0,339942.html )
* [ Broniarz straszy strajkiem we wrześniu ]( http://news.money.pl/artykul/broniarz;straszy;strajkiem;we;wrzesniu,65,0,344897.html )

Strona rządowa przedstawiła związkowcom także propozycję zmiany przepisów dotyczących tygodniowego pensum nauczycieli. Zgodnie z nią samorządy mogłyby zwiększyć wymiar pensum, czyli obowiązkowych tak zwanych godzin tablicowych, z 18 do 24.

Związkowcy po spotkaniu nie kryli niezadowolenia z propozycji. Jak powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, związek nie wycofuje się z zaplanowanego na 24 czerwca posiedzenia zarządu głównego związku, który ma zdecydować o ewentualnym strajku we wrześniu w szkołach.

| Następne spotkanie przedstawicieli rządu i związków zawodowych zaplanowano na 25 czerwca. |
| --- |

Tagi: szkoła, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz