Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie będzie przedłużonego głosowania w prawyborach

0
Podziel się:

Andrzej Halicki: Nie zmienia się reguł w trakcie trwania wyborów.

Nie będzie przedłużonego głosowania w prawyborach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Za *przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski. Według przewidywań, będzie on przegranym walki o kandydaturę.

_ - Nie przedłużymy głosowania. Po pierwsze nie zmienia się reguł w trakcie trwania wyborów. Po drugie, nie ma takiej potrzeby. Jestem przekonany, że frekwencja będzie wysoka. Większość Polaków czyni wszystko na ostatnią chwilę, działacze Platformy pewnie nie są tutaj wyjątkiem _- powiedział Halicki.

Rzecznik klubu PO ocenił, że zagłosowało już około 20 tys. członków Platformy. Podkreśla, że trudno precyzyjnie określić liczbę oddanych głosów, bo ciągle spływają kolejne oddane listowanie i przesłane pocztą.

Radosław Sikorski, opowiadając się za przedłużeniem głosowania do piątku,argumentował: _ chciałbym, aby wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej mieli szansę oddać głos, bo naprawdę uważam, że prawybory to nasz wielki sukces _. Według Sikorskiego, dodatkowy dzień głosowania mógłby pomóc m.in. w takich przypadkach, gdy login niezbędny do głosowania został wysłany na adres zameldowania członka PO, a nie zamieszkania.

Głosowanie korespondencyjne w prawyborach w PO trwało do 18 marca; od 19 marca członkowie PO, którzy nie oddali głosu pocztą, mogą głosować przez internet.

W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy 27 marca. Wszyscy członkowie PO (zarejestrowani w centralnym rejestrze partyjnym do 16 lutego 2010 r.) otrzymywali pocztą kartę do głosowania korespondencyjnego, a także hasło do specjalnej strony internetowej. Głosować można tylko raz: albo pocztą, albo przez internet.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)