Notowania

niemcy
22.07.2008 17:12

Niemcy liczą na irackie kontrakty

Kanclerz Merkel rozmawia o współpracy gospodarczej z premierem Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Niemcy i Irak mają możliwość otwarcia nowego rozdziału we współpracy gospodarczej - oceniła we wtorek kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z irackim premierem Nurim al-Malikim w Berlinie.

Maliki przebywa w Niemczech z dwudniową wizytą.

Merkel podkreśliła , że niemieckie władze oraz firmy są otwarte na rozwój współpracy z Irakiem.

Według niemieckiej kanclerz krok po kroku Irak zmierza ku poprawie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa. _ - Jest to przesłanka ku temu, by gospodarcza odbudowa kraju postępowała naprzód _ - powiedziała Merkel.

Według Malikiego w minionych miesiącach sytuacja w Iraku uległa zdecydowanej poprawie. _ - Jesteśmy w stanie wziąć sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa we własne ręce _ - ocenił, zapraszając do swego kraju niemieckich inwestorów.

Niemcy próbują poprawić stosunki ekonomiczne z Irakiem, licząc na korzystne kontrakty w ramach powojennej odbudowy tego kraju, w tym w przemyśle wydobycia ropy naftowej, budownictwie oraz w zakresie rekonstrukcji zniszczonej infrastruktury.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Irak nie musi spłacać 7 mld dolarów długu ]( http://news.money.pl/artykul/irak;nie;musi;splacac;7;mld;dolarow;dlugu,110,0,353646.html )
* [ Irak szuka inwestorów naftowych ]( http://news.money.pl/artykul/irak;szuka;inwestorow;naftowych,130,0,352130.html )
* [ Irak podpisze kontrakty na wydobycie ropy naftowej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/irak;podpisze;kontrakty;na;wydobycie;ropy;naftowej,107,0,350571.html )

W połowie lipca wizytę w Bagdadzie - jako pierwszy przedstawiciel rządu niemieckiego od czasu obalenia Saddama Husajna - złożył minister gospodarki Michael Glos.

W środę premier Maliki spotka się z ministrem Glosem oraz weźmie udział w iracko-niemieckim forum inwestorów.

Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz