Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy liczą na irackie kontrakty

0
Podziel się

Kanclerz Merkel rozmawia o współpracy gospodarczej z premierem Iraku.

Niemcy liczą na irackie kontrakty
(EPA/PAP)
bDeKqszp

Niemcy i Irak mają możliwość otwarcia nowego rozdziału we współpracy gospodarczej - oceniła we wtorek kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z irackim premierem Nurim al-Malikim w Berlinie.

Maliki przebywa w Niemczech z dwudniową wizytą.

Merkel podkreśliła , że niemieckie władze oraz firmy są otwarte na rozwój współpracy z Irakiem.

bDeKqszr

Według niemieckiej kanclerz krok po kroku Irak zmierza ku poprawie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa. _ - Jest to przesłanka ku temu, by gospodarcza odbudowa kraju postępowała naprzód _ - powiedziała Merkel.

Według Malikiego w minionych miesiącach sytuacja w Iraku uległa zdecydowanej poprawie. _ - Jesteśmy w stanie wziąć sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa we własne ręce _ - ocenił, zapraszając do swego kraju niemieckich inwestorów.

Niemcy próbują poprawić stosunki ekonomiczne z Irakiem, licząc na korzystne kontrakty w ramach powojennej odbudowy tego kraju, w tym w przemyśle wydobycia ropy naftowej, budownictwie oraz w zakresie rekonstrukcji zniszczonej infrastruktury.

bDeKqszx

W połowie lipca wizytę w Bagdadzie - jako pierwszy przedstawiciel rządu niemieckiego od czasu obalenia Saddama Husajna - złożył minister gospodarki Michael Glos.

W środę premier Maliki spotka się z ministrem Glosem oraz weźmie udział w iracko-niemieckim forum inwestorów.

bDeKqszS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)