Notowania

schetyna
06.10.2009 19:10

Nieoficjalnie: Schetyna i Czuma do dymisji

Media donoszą, że w związku z aferą hazardową wicepremier straci stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

TVN podał, że jutro prawdopodobnie straci stanowisko Grzegorz Schetyna. Dziennikarze stacji potwierdzili te informacje w trzech niezależnych źródłach sejmowych.

Schetynę miałby zastąpić Jerzy Miller, wojewoda małopolski, a Andrzeja Czumę - Włodzimierz Cimoszewicz.* *

Jednak na oficjalne decyzje trzeba poczekać do jutra. Premier Donald Tusk, wchodząc na posiedzenie klubu PO, powiedział, że jutro poinformuje o decyzjach personalnych i przedstawi _ kompletną informację _ o działaniach, jakie zamierza podjąć w całej sprawie.

Parlamentarzyści PO rozmawiają na posiedzeniu klubu o tzw. aferze hazardowej. Klub ma przyjąć rekomendację zarządu partii w sprawie zawieszenia dotychczasowego przewodniczącego klubu Zbigniewa Chlebowskiego i powierzenia jego obowiązków Grzegorzowi Dolniakowi.

_ Będę rozmawiał z parlamentarzystami o tej trudnej sytuacji i myślę, że jutro w okolicach godziny 14 otrzymacie kompletną informację co do działań, jakie mamy zamiar podjąć w trzech kierunkach _ - zapowiedział Tusk w rozmowie z dziennikarzami.

_ __ Wierzę w to, że po tych działaniach, o których jutro poinformuję, będziemy mogli z otwartą przyłbicą i podniesionym czołem powiedzieć Polakom, że naprawdę jesteśmy zdolni do zmian, które dadzą wszystkim poczucie, że można wyjść na prostą z tego zakrętu. Wyjdziemy na prostą _ - zaznaczył.

W piątek rząd przedstawi w Sejmie informację o pracach nad zmianami w ustawie o grach. W związku z doniesieniami mediów o możliwych nieprawidłowościach w pracach nad ustawą stanowiska stracili już minister sportu Mirosław Drzewiecki i szef klubu Platformy Zbigniew Chlebowski.

Media spekulują o możliwych kolejnych dymisjach - wymienia się w tym kontekście ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę i wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda. Z kalendarium, jakie przekazało mediom we wtorek CBA wynika, że w połowie sierpnia Kamiński mówił Tuskowi, że w sprawie projektu ustawy hazardowej należy wyjaśnić rolę: wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda, wicepremiera i szefa MSWiA Grzegorza Schetyny oraz wiceministra finansów Jacka Kapicy.

Klub Platformy ma też rozmawiać o wniosku klubu Lewicy o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości w toku prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej.
Dolniak powiedział we wtorek dziennikarzom, że gdyby miała powstać taka komisja, powinna badać prace nad ustawą o grach losowych i zakładach wzajemnych nie tylko w okresie rządów PO, ale również PiS. Argumentował, że naciski grup lobbystycznych na kształt tzw. ustawy hazardowej miały miejsce wcześniej. _ Bardzo mocno funkcjonowały podczas rządów Jarosława Kaczyńskiego _ - dodał.

Tagi: schetyna, dymisja, rząd, wicepremier, afera, hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz