Notowania

sejm
06.08.2008 11:57

Niesiołowski: Rozwiązanie Sejmu, to pomysł Kłopotka

Koalicja nie planuje nowych wyborów - zapewnia wicemarszałek Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowskizapewnia , że w koalicji _ nie ma absolutnie _ planu złożenia wniosku o samorozwiązanie Sejmu. _ To autorski pomysł posła Eugeniusza Kłopotka _ - podkreślił.

Niesiołowski odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Eugeniusza Kłopotka z PSL, który w środę w radiowej Trójce powiedział, że jeśli koalicja nie będzie mogła rządzić skutecznie, m.in. z powodu wet prezydenta, to nie jest wykluczone, że na wiosnę przyszłego roku PO i PSL złożą wniosek o samorozwiązanie Sejmu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ludowcy rozważają rozwiązanie Sejmu ]( http://news.money.pl/artykul/ludowcy;rozwazaja;rozwiazanie;sejmu,220,0,359644.html )

- _ Pomysł na nowe wybory to koncepcja wyłącznie posła Kłopotka, w koalicji nie ma takiego pomysłu, a co więcej w ogóle taki pomysł nie jest rozpatrywany _ - powiedział Niesiołowski. Podkreślił, że propozycja nowych wyborów jest _ szalenie niebezpieczna i zupełnie nieczytelna społecznie _.

_ - Społeczeństwo powiedziałoby wtedy słusznie: głosowaliśmy na partie, które wygrały wybory, teraz mają większość, to po co próbują zrobić nowe wybory? _ - zaznaczył Niesiołowski. Polityk PO ma także wątpliwości, czy Kłopotek skonsultował swoją wypowiedź z liderami PSL.

Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz