Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NIK na tropie strażackich zakupów

0
Podziel się:

OSP kupiła w zeszłym roku 19 tys. mundurów wyjściowych i tylko 2,5 tys. ubrań do gaszenia pożarów.

NIK na tropie strażackich zakupów
(Michael Reynolds /PAP)

Jak ustaliła NIK, aż 19 tys. mundurów wyjściowych i zaledwie 2,5 tys. ubrań do gaszenia pożarów kupili w zeszłym roku strażacy ochotnicy.

Zdziwienie inspektorów budzą procedury przyznawania dotacji w MSWiA - nikt tam nie sprawdza, czy straż kierowana przezWaldemara Pawlakazamawia to, co rzeczywiście jej potrzebne - pisze _ Dziennik _. W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat ochotnicy dostali z MSWiA 61 mln zł. Przeznaczone one były na budowę i remont remiz strażackich, mundury, sprzęt, działania oświatowe, a nawet na turnieje wiedzy strażackiej.

Potrzeby strażaków nie są analizowane - nie robi robią tego ani MSWiA, ani komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy dostają więc to, o co poproszą. Taki proceder stwarza poważne ryzyko marnotrawienia publicznych pieniędzy - argumentuje NIK.

_ - W MSWiA stosowano praktykę polegającą na akceptacji propozycji zgłaszanych przez zarząd główny Ochotniczych Straży Pożarnych _ - zapisano w nieoficjalnej jeszcze wersji raportu NIK. Kontrolę OSP NIK wszczęła w ubiegłym roku.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)