Notowania

naprzód polsko
25.01.2009 13:20

Nowa partia "Naprzód Polsko". Na czele Dobrosz i Pęk

Jej liderzy chcą bronić interesów polskiej racji stanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

W Warszawie odbywa się kongres nowej partii _ Naprzód Polsko _. Nowe ugrupowanie tworzą głównie byli politycy LPR, między innymiJanusz Dobroszi Bogdan Pęk (na zdjęciu). Zjazd założycielski _ Naprzód Polsko _ odbył się pod koniec listopada. Według jego liderów jest to formacja ludowo-narodowa, która zapewni obronę _ interesów polskiej racji stanu _.

Szef klubu parlamentarnego POZbigniew Chlebowskinie traktuje poważnie nowej partii. Uważa, że jej powstanie można skwitować tylko śmiechem.

W sukces _ Naprzód Polsko _ nie wierzy teżJanusz Zemke. Zdaniem posła Lewicy nowej partii nie pomoże też wsparcie prezesa TVP Piotra Farfała. Janusz Zemke uważa, że jest to ugrupowanie towarzyskie, a w Polsce obecnie nie ma miejsca i szansy na powstanie dużej, ogólnopolskiej siły politycznej. Podkreślił, że ci, którzy mają wsparcie kolejnych prezesów TVP, przegrywają w wyborach.

Na kongresie wolę wspólnego działania mają zadeklarować Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka i stronnictwo PSL - _ Piast _ Zdzisława Podkańskiego. Ugrupowania mają razem startować w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także współpracować w przyszłych wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych.

Tagi: naprzód polsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz