Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowak: Koalicja wisi na grubym warkoczu

0
Podziel się

Szef gabinetu politycznego premiera uważa, że los koalicji PO-PSL jest niezagrożony.

Nowak: Koalicja wisi na grubym warkoczu
(PAP/Radek Pietruszka)
bDBgIAjp

Szef gabinetu politycznego premieraSławomir Nowakmówi, żeMarek Sawicki to dobry minister rolnictwa i - według niego - _ niezagrożony _.

Od wczoraj, kiedy to Sawicki podpisał wniosek o odwołanie Romana Kwaśnickiego z funkcji prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego , media spekulują, że przyszłość Sawickiego w rządzie jest niepewna.

Nowak dopytywany, czy będą roszady w rządzie, odparł, że to premier, a nie on zajmuje się zmianami personalnymi.

bDBgIAjr

Pytany, czy rząd bez Marka Sawickiego byłby lepszym rządem, odparł: _ Nie sądzę, że byłby lepszy, to dobry minister rolnictwa _. _ - Niezagrożony? _ - dopytywali dziennikarze. - _ Niezagrożony _ - powiedział Nowak.

Nieoficjalnie źródła zbliżone do koalicji PO-PSL przyznają, że jeśli okaże się, iż Sawicki wiedział o nieprawidłowościach w KRUS, to pożegna się ze swoim stanowiskiem już wkrótce.

Pozycja Sawickiego może też być zagrożona, ponieważ jest postrzegany przez niektórych liderów PSL jako potencjalny konkurent Pawlaka do stanowiska szefa partii. W listopadzie ludowcy wybierają swoje władze.

bDBgIAjx

Dziennikarze pytali też w piątek Nowaka, czy koalicja wisi na włosku. - _ Nie na włosku, ale na grubym warkoczu _ - żartował szef gabinetu politycznego premiera.

Również szef klubu PSLStanisław Żelichowskizapewnia, że _ koalicja jest trwała _. - _ Przepraszamy za to, że jesteśmy normalni, bo jak w poprzedniej koalicji wszyscy się żarli, to była lepsza oglądalność i słuchalność _ - ironizuje polityk ludowców.

bDBgIAjS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)