Notowania

euro
04.11.2008 18:17

Nowak: Lepszy klimat dla debaty o euro

Premier rozmawiał z szefami klubów o wprowadzeniu euro. Przełomu nie ma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Sławomir Nowakz kancelarii premiera powiedział, że spotkanieDonalda Tuskaz szefami partii i klubów parlamentarnych przyniosło - jak to ujął - zasadniczą zmianę klimatu w debacie na temat wprowadzenia w Polsce euro.

Nowak przyznał, że na razie wszystkie partie pozostają przy swoich stanowiskach, ale chcą dalszych merytorycznych, a nie politycznych rozmów na ten temat. Według niego wszystkie ugrupowania chcą wprowadzenia euro, ale mają różne zdania na temat daty jego przyjęcia i zorganizowania referendum w tej sprawie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **"Euro to najważniejszy projekt dla Polski" ** ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/euro;to;najwazniejszy;projekt;dla;polski,184,0,382648.html )
* [ Pawlak o euro: eksport zyska ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/pawlak;o;euro;eksport;zyska,193,0,381377.html )
* [ Gomułka: Euro jak najszybciej musi zastąpić złotego ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gomulka;euro;jak;najszybciej;musi;zastapic;zlotego,133,0,379781.html )
* [ Skrzypek: Najpierw konstytucja, potem ERM2 ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/skrzypek;najpierw;konstytucja;potem;erm2,169,0,377001.html )

Sławomir Nowak powiedział, że ma nadzieję, iż dalsze rozmowy w gronie ekspertów przyniosą porozumienie w tej kwestii.

Rozpisania referendum domaga się Prawo i Sprawiedliwość. Nie wyklucza takiej możliwości Platforma Obywatelska, a przeciwne są PSL i SLD.

Tagi: euro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz