Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
16.02.2009 09:37

Nowak o PO-PiS: Nie ma mowy. Nie będzie paktów

Minister odrzuca prezydencką propozycję paktu antykryzysowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

S*zef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak, ocenia p*ropozycję prezydenta zawiązania w obliczu kryzysu paktu PO-PiS, jako PR-owską zagrywkę. **

W wywiadzie dla _ Dziennika _ odpowiadaLechowi Kaczyńskiemu: nie ma dziś mowy o koalicji PO-PiS w żadnej formie.

Nowak ustosunkowuje się w ten sposób do znanego wcześniej we fragmentach wywiadu _ Rzeczpospolitej _ z Lechem Kaczyńskim.

- _ Pan prezydent zamiast zajmować się współpracą z rządem, szuka właśnie takich PR-owskich zagrywek. Dziś nie ma potrzeby żadnych paktów. Pakty pamiętamy z poprzedniej kadencji. Niewiele z nich wyszło. Miejscem do współpracy powinien być parlament, do którego kierujemy kolejne ustawy z naszego pakietu stabilizacyjnego _.

Zdaniem Nowaka _ prezydent mógłby się też dołączyć do takiej współpracy na rzecz reformowania Polski, nie wetując (...) ustaw. Liczę na to, że wkrótce właśnie w ten sposób da dowód chęci współpracy _.

Szef gabinetu politycznego premiera twierdzi, że _ nie ma dziś możliwości konsumowania w jakiejkolwiek formie koalicji PO-PiS. Platforma jest zadowolona ze swojego koalicjanta. I myślę, że to też boli pana prezydenta, że coraz bardziej doskwiera mu fakt, że jego brat nie jest w układzie władzy. Bracia Kaczyńscy szukają jakiejś drogi na skróty. Nie ma dróg na skróty. - Tylko wybory są dla każdej partii politycznej drogą powrotu do władzy _, podkreśla Nowak.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz