Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe wybory na wiosnę 2011?

0
Podziel się:

Trzeba rozważyć wcześniejsze wybory, po to by kampania nie zakłóciła polskiej prezydencji w UE.

Nowe wybory na wiosnę 2011?
(PAP/Maciej Chmiel)
bFdJqEMl

Politycy wszystkich klubów parlamentarnych zgodzili się w niedzielę w TVN 24, że trzeba rozważyć przyspieszenie wyborów parlamentarnych 2011 roku, tak, aby kampania wyborcza nie zakłóciła polskiej prezydencji w UE.

Wiceszef klubu PO Jarosław Gowin powiedział w niedzielę w "Poranku" TVN 24, że jest "dość prawdopodobne, że wybory muszą się odbyć wiosną 2011 roku, czyli o pół roku przed terminem". Jak argumentował, jesienią 2011 roku rozpoczyna się polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej.

"Jest nie do pomyślenia, żeby w tym okresie odbywały się wybory parlamentarne" - podkreślił polityk Platformy.

bFdJqEMn

Zwolennikiem wiosennego terminu następnych wyborów jest również wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL), nie tylko ze względu na przypadającą na ten rok prezydencję polską w Unii.

Jak powiedział w programie "Kawa na ławę", od lat, w roku wyborczym, jest problem z pracami nad budżetem na kolejny rok. "Ja uważam, że trzeba naprawdę do tego podejść, nie tylko ze względu na prezydencję, ale ze względu na ciągłe przerzucanie się odpowiedzialnością o budżet" - powiedział wicemarszałek.

Podobnie uważa Ryszard KaliszKalisz (LiD). "My wielokrotnie mówiliśmy, że dla przygotowania i realizacji budżetu, lepiej by wybory parlamentarne były na wiosnę" - podkreślił Kalisz w niedzielnej "Kawie na ławę".

Także zdaniem Joachima Brudzińskiego z PiS, trzeba zastanowić się nad tym, jak pogodzić wybory i polską prezydencję w UE.

bFdJqEMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)