Notowania

cba
16.11.2009 07:18

Nowy szef CBA zapowiada zmiany kadrowe

Kadra CBA ma być bardziej doświadczona i wyspecjalizowana policyjnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik zapowiada zmiany w funkcjonowaniu służby.

Paweł Wojtunik zapowiada, że pod koniec grudnia będzie gotowy raport z dotychczasowego działania służby. Jednak już teraz chce, by kadra CBA była bardziej doświadczona i wyspecjalizowana policyjnie. Zapowiada, że ze służby odejdą ludzie, którzy pracują tam, dlatego, że dobrze zarabiają, a ta instytucja trwa. Zostaną natomiast młodzi, ambitni i chętni pracować dla ojczyzny - przekonuje Wojtunik w wywiadzie dla dziennika _ Polska _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lewica proponuje zmiany w ustawie o **CBA** ]( http://news.money.pl/artykul/lewica;proponuje;zmiany;w;ustawie;o;cba,229,0,551141.html )
* [ Kamiński: Nie dam zamknąć sobie ust ]( http://news.money.pl/artykul/kaminski;nie;dam;zamknac;sobie;ust,230,0,551142.html )

Nowy szef CBA mówi, że nie jest zadowolony z tego w jaki sposób Biuro kontrolowało instytucje i oświadczenia majątkowe. Jego zdaniem, CBA powinno się zajmować tylko sprawami, których nie mogą rozwiązać inne służby. _ _

_ - Dla mnie marnotrawstwem środków jest zajmowanie się przez CBA pojedynczym lekarzem _ - mówi Wojtunik. Jego zdaniem, kontrole powinny dotyczyć tylko nadużyć, które narażają na straty Skarb Państwa.

Paweł Wojtunik zapewnia, że jest niezależny i nie odbiera szczególnych poleceń od premiera, a Donald Tusk nie ma jego numeru telefonu. Nowy szef CBA obiecuje też, że będzie unikał rozgłosu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz