Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy szef CBA zapowiada zmiany kadrowe

0
Podziel się:

Kadra CBA ma być bardziej doświadczona i wyspecjalizowana policyjnie.

Nowy szef CBA zapowiada zmiany kadrowe

Nowy szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik zapowiada zmiany w funkcjonowaniu służby.

Paweł Wojtunik zapowiada, że pod koniec grudnia będzie gotowy raport z dotychczasowego działania służby. Jednak już teraz chce, by kadra CBA była bardziej doświadczona i wyspecjalizowana policyjnie. Zapowiada, że ze służby odejdą ludzie, którzy pracują tam, dlatego, że dobrze zarabiają, a ta instytucja trwa. Zostaną natomiast młodzi, ambitni i chętni pracować dla ojczyzny - przekonuje Wojtunik w wywiadzie dla dziennika _ Polska _.

Nowy szef CBA mówi, że nie jest zadowolony z tego w jaki sposób Biuro kontrolowało instytucje i oświadczenia majątkowe. Jego zdaniem, CBA powinno się zajmować tylko sprawami, których nie mogą rozwiązać inne służby. _ _

_ - Dla mnie marnotrawstwem środków jest zajmowanie się przez CBA pojedynczym lekarzem _ - mówi Wojtunik. Jego zdaniem, kontrole powinny dotyczyć tylko nadużyć, które narażają na straty Skarb Państwa.

Paweł Wojtunik zapewnia, że jest niezależny i nie odbiera szczególnych poleceń od premiera, a Donald Tusk nie ma jego numeru telefonu. Nowy szef CBA obiecuje też, że będzie unikał rozgłosu.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)