Notowania

obama
05.01.2009 07:33

Obama już w Waszyngtonie. Z rodziną

Amerykański prezydent-elekt przeprowadził się do stolicy USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański prezydent-elekt Barack Obama przeprowadza się do stolicy - w niedzielę dołączył do swojej żony Michelle i córek, które przyleciały do Waszyngtonu dzień przed nim.

Boeing 757, przeznaczony zazwyczaj dla wiceprezydenta USA, zabrał z Chicago Obamę oraz grupę dziennikarzy i wieczorem wylądował w bazie wojskowej Andrew, pod Waszyngtonem.

Był to pierwszy oficjalny lot Obamy na pokładzie rządowego samolotu.

W oczekiwaniu na ceremonię inauguracji nowego prezydenta, która odbędzie się 20 stycznia, oraz przeprowadzkę do Białego Domu państwo Obama i ich dwie córki - 10-letnia Malia i 7-letnia Sasha - zamieszkali w luksusowym hotelu Hay-Adams. Od Białego Domu, w którym Obama zamieszka za kilkanaście dni, hotel oddziela tylko Park Lafayette'a.

Malia i Sasha w poniedziałek rozpoczną zajęcia w prestiżowej szkole Sidwell Friends School - w tej samej, gdzie uczyła się córka byłego prezydenta USA Billa Clintona i jego żony Hillary - Chelsea.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Obama najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie ]( http://news.money.pl/artykul/obama;najbardziej;wplywowym;czlowiekiem;swiata,24,0,410136.html )
* [ Obama w czerwcu przyjedzie do Polski? ]( http://news.money.pl/artykul/barack;obama;w;czerwcu;przyjedzie;do;polski,35,0,412451.html )
* [ Amerykanie wiele oczekują od Obamy ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;wiele;oczekuja;od;obamy,13,0,410125.html )
* [ Obama podbija stawkę. Bilion dolarów na walkę z kryzysem ]( http://news.money.pl/artykul/obama;podbija;stawke;bilion;dolarow;na;walke;z;kryzysem,165,0,408485.html )
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz