Notowania

merkel
05.06.2009 10:43

Obama w Niemczech. Rozmawia o Bliskim Wschodzie

Rozmowa przywódców USA i Niemiec trwała ponad godzinę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent USA spotkał się w Dreźnie z kanclerz Niemiec. Wcześniej Angela Merkel powitała Obamę z honorami wojskowymi przed drezdeńskim zamkiem. *

Rozmowa obojga przywódców trwała ponad godzinę - najpierw w cztery oczy, a następnie w gronie doradców. Według rzecznika niemieckiego rządu, jednym z jej najważniejszych tematów był postęp procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zyskał on na aktualności po wczorajszym wystąpieniu Baracka Obamy w Kairze.

Przywódcy Niemiec i Stanów Zjednoczonych wspólnie zwiedzą odbudowany niedawno Kościół Mariacki w Dreźnie. Wcześniej jego ruiny przypominały o alianckich bombardowaniach miasta w czasie drugiej wojny światowej.

Merkel i Obama razem złożą również wizytę w byłym obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie. Oddział tego obozu w Ohrdruf wyzwalał w 1945 roku wuj Obamy.

Prezydent - już bez towarzystwa Angeli Merkel - odwiedzi również po południu amerykański szpital wojskowy w Landstuhl, a następnie odleci do Paryża.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Merkel i Obama razem walczą z kryzysem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/merkel;i;obama;razem;walcza;z;kryzysem,195,0,422083.html )
Tagi: merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz