Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obwodnica Warszawy musi ominąć posesję ministra

0
Podziel się:

Według nowej koncepcji obwodnica Warszawy będzie dłuższa oraz konieczne stanie się wycięcie 50 hektarów lasów więcej. Ale taki przebieg podoba się ministrowi środowiska.

Według nowej koncepcji obwodnica Warszawy będzie dłuższa oraz konieczne stanie się wycięcie 50 hektarów lasów więcej. Ale taki przebieg podoba się ministrowi środowiska, gdyż w takim wariancie obwodnica nie będzie przebiegała w pobliżu posiadłości ministra.

O sprawie donosi "Gazeta Wyborcza", według której mieszkający w Wesołej minister środowiska Jan Szyszko, proponuje wariant omijający tą miejscowość.

Wiadomość o zmianie przebiegu zaskoczyła mieszkańców gminy Halinów. Toprzez jej teren ma przejść tzw. wschodnia obwodnica Warszawy. Po 2010 r. pojadą nią samochody od strony Lublina i Siedlec - pisze gazeta.

Dziś mieszkańcy Halinowa będą pikietować resort ministra Szyszki. Ich hasło: "Czy wschodnia obwodnica Warszawy ma przebiegać przez teren gminy Halinów tylko dlatego, że minister środowiska Jan Szyszko jest mieszkańcem dzielnicy Wesoła?".

Edward Kłos, burmistrz Wesołej, gdzie 19-kilometrowa obwodnica była planowana od około 20 lat przyznaje w "Wyborczej", że lobbował u ministra Szyszki, by zmienić jej przebieg.

Nowy przebieg jest tak zaskakujący, że nie podoba się nie tylko mieszkańcom Halinowa, ale też Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)