Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?

0
Podziel się

Premier opowiedział się za podniesieniem składki zdrowotnej o jeden punkt procentowy.

Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDztRIaJ

Premier będzie rekomendował rządowi podniesienie składki ubezpieczenia zdrowotnego w 2010 roku o jeden punkt procentowy.

Podczas spotkania z uczestnikami Białego Szczytu podkreślił, że choć wcześniej mówił, że sprzeciwia się podwyższeniu składki, zmienił zdanie pod wpływem argumentów środowisk medycznych.

Premier poinformował, że przedstawi koalicjantowi Platformy Obywatelskiej - PSL - propozycję racjonalizacji składki zdrowotnej w obrębie ubezpieczeń rolników. Przyznał, że nie daje gwarancji na powodzenie rozmów z ludowcami.

bDztRIaL

Podtrzymał też najważniejszy z pomysłów rządowych, dotyczący reform ochrony zdrowia, czyli przekształcenie placówek zdrowotnych na spółki handlowe. Uznał, że Biały Szczyt poparł koncepcję koszyka gwarantowanych świadczeń medycznych.

W opinii premiera, większość uczestników szczytu poparła też dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, proponowane przez rząd.

ZOBACZ TAKŻE:

Jedynym pocieszeniem dla podatników jest to, że Tusk nie zgodzi się na dodatkowe opłaty w służbie zdrowia. Stanowiska szefa rządu ewoluowało. Jeszcze przed szczytem twierdził w radiu TOK FM, że nie zgadza się na opłaty za wizytę u lekarza, ale opłat za pobyt w szpitalu już nie wyklucza.

bDztRIaR
bDztRIbm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)